Fundacja Ładne Historie to organizacja pozarządowa powołana w wyniku wieloletniej współpracy niezrzeszonej grupy artystów, kuratorów, aktywistów i promotorów kultury.

Strategicznym celem fundacji jest organizacja projektów i wydarzeń interdyscyplinarnych, kreowanie zmiany w sposobie myślenia o edukacji kulturalnej i narzędziach służących jej realizacji, a wreszcie promowanie efektywnej współpracy operatorów kultury i sztuki na wielu poziomach i w różnych miejscach w Polsce. Kulturę i sztukę współczesną promujemy przy użyciu dostępnych dla jak najszerszej grupy odbiorców narzędzi, a nasze działania nie ograniczają się do jednorazowych przedsięwzięć, ale trwałej, wieloletniej pracy mającej na celu budowanie sieci partnerstw na poziomie ogólnokrajowym, rozwoju publiczności i aktywizowaniu potencjalnych uczestników naszych projektów. Do współpracy zapraszamy młodych, polskich twórców, aktywistów i projektantów, teoretyków i badaczy kultury, wreszcie lokalnych liderów opinii.

Nasza działalność polega na organizacji wydarzeń artystycznych i społecznych, poprzez które chcemy wzmacniać potrzebę kulturalnego zaangażowania wśród lokalnych społeczności, a tym samym budować poczucie tożsamości ze sztuką wywodzącą się z polskich miast – sztuką mówiącą o nas, bliską naszym problemom i tematom.

Projektując kolejne działania Fundacji zakładamy, że przyczynią się one do poprawy dostępności, różnorodności i innowacyjności oferty kulturalnej w Polsce. Jesteśmy przekonani, że działania artystyczne oraz edukacja kulturalna mają na celu nie tylko integrować społeczność, ale również wpływać na poprawę jakości jej funkcjonowania. Rozumiejąc je jako narzędzie możliwej, pozytywnej, społecznej zmiany, chcemy współtworzyć nowe zjawiska w młodej, polskiej kulturze.


Nasz zespół

Kreujemy i realizujemy projekty, opowiadając ładne historie.

Maria Zięba

Fundraiserka, animatorka kultury, doradczyni organizacji pozarządowych. Współzałożycielka i prezeska Fundacji Ładne Historie. Pracuje przy projektach artystycznych i społecznych. Z miłości do ludzi i do Dolnego Śląska powstają realizacje, które pozwalają innym się rozwijać, uczyć, poznawać, spotykać, zachwycać.

Krzysztof Bielaszka

Menedżer, producent i promotor kultury, pasjonat budowania i rozwijania potencjału sektora kultury. Uważa, że prawdziwa siła kultury wynika ze współpracy instytucji, sektora pozarządowego i inicjatyw niezależnych. Na stałe związany ze Strefą Kultury Wrocław, w Fundacji odpowiada za działania merytoryczne i szkoleniowe. Interesuje się poezją i sztuką współczesną, aktywizmem i edukacją globalną, wpływem technologii na funkcjonowanie społeczeństwa, a także historią Wrocławia i Dolnego Śląska.

Ala Kania

Specjalistka ds. social media, zaangażowana w projekty kulturalne. Absolwentka kulturoznawstwa i komunikacji wizerunkowej. Pracowała przy wielu wrocławskich i dolnośląskich festiwalach oraz imprezach. W Fundacji zajmuje się mediami społecznościowymi oraz stroną internetową. Prywatnie pasjonatka gier planszowych, miłośniczka filmów, kotów i roller derby.

Weronika Zięba-Połczyńska

Ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy oraz jako animatorka zajęć profilaktycznych w Świetlicy wiejskiej. Zajmuje się koordynacją projektu „Lato na podwórku”. Praca z dziećmi przynosi jej wiele radości i satysfakcji, ponieważ robi to, co lubi. Mama dwójki dzieci Niny (8) i Antosia (4).

Ania Gerus

W pracy zawodowej zebrała doświadczenie w jednostkach samorządowych, publicznych oraz w sektorze rządowym. Od kilku lat współpracowniczka organizacji pozarządowych, pomagająca w zdobywaniu środków na realizację ich pięknych pomysłów. Członkini zarządu Fundacji oraz osoba od pilnowania dokumentów, ale również współtwórczyni projektu „Łączą nas góry” oraz cyklu działań dla Najnajów. Mama dwóch synów, którzy są dla niej inspiracją i motywacją do pracy.

Kalina Żaczek

Z wykształcenia pedagog, z doświadczenia koordynatorka projektów i pracownik młodzieżowy, z zamiłowania fotografka. Od lat związana z organizacjami pozarządowymi. Zwolenniczka rekrutacji opartej na uważnej komunikacji oraz współpracy bazującej na jasnych zasadach i obustronnym zaufaniu. Wolontariat postrzega jako doskonałe narzędzie rozwoju zawodowego oraz aktywnego wpływu na zmiany społeczne. 

Daniel Gerus

Pasjonat gór od ponad 20 lat czynnie uprawiający pieszą oraz rowerową turystykę górską. Pomysłodawca i organizator wycieczek „Łączą nas góry”, który w wyprawy te wkłada całe serce, dzięki czemu mają one swój specyficzny klimat. Organizator licznych wycieczek non-profit dla rodzin rozpoczynających pieszą i rowerową turystyką z małymi dziećmi. Prywatnie tata Kuby i Dawida, pokazujący rodzicom możliwości oraz formy aktywnego spędzania wolnego czasu w plenerze.

Marta Sobala

Fotografka, koordynatorka, prowadząca warsztaty artystyczne, z zamiłowania ilustratorka. Absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Mediacji Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Wolontariusz_ka

TY też możesz zostać częścią naszej ekipy!


Statut

W dokumencie znajdziesz między innymi informacje o celach fundacji, przedmiocie działalności i finansowaniu.