Aktualności

Jesień z Lekcjami Sztuki

W jesiennym sezonie stawiamy na nowe przestrzenie – dosłownie i w przenośni.

Pojawiamy się więc we wrocławskiej Recepcja, naszej ulubionej lokalizacji w ramach Strefa Kultury Wrocław, dedykując najbliższe cztery spotkania intermedialnym poszukiwaniom i praktykom artystycznym. Przyglądamy się nowym narracjom i mediom interaktywnym, obserwujemy kulturę remiksu oraz proces nadawania nowego znaczenia analogowym praktykom artystów-plastyków i „przywracania” ich kulturze onlineowej, analizujemy rolę technologii audiowizualnej na styku sektorów, a wreszcie skupiamy się na nowej definicji obiektu w sztuce, zwłaszcza tej tworzonej pomiędzy światem fizycznym i cyfrowym. Wszystko to w towarzystwie najbardziej interesujących postaci młodego pokolenia polskich twórców.

Harmonogram spotkań

  • 23.10.18 – Anna Desponds – Alfabet nowych narracji
  • 30.10.18 – Beata Śliwińska (Barrakuz) – Mix i Mash up kultury wizualnej
  • 6.11.18 – Marek Straszak – Złudzenia. Nowe media w sztuce
  • 13.11.18 – Jakub Koźniewski (PanGenerator) – Między bitami a atomami – o łączeniu świata fizycznego z cyfrowym w praktyce artystycznej

Wstęp wolny

Wtorki, godzina 18:00
Recepcja, Ruska 46, WROCŁAW

Opracowanie serii Nowe Przestrzenie:

Maria Zieba i Krzysztof Bielaszka
Organizator: Fundacja Ładne Historie
Partner: Strefa Kultury Wrocław


Organizowane przez Fundację Ładne Historie „Lekcje Sztuki” to cykl spotkań o formule wykładu z przedstawicielami środowiska artystów, makerów, projektantów i kuratorów. W ramach tematycznych edycji prezentujemy szerszej publiczności najbardziej interesujące trendy w polskim środowisku twórczym. Interesują nas design i rzemiosło, przypatrujemy się sektorowi medialnemu i kulturze cyfrowej, szukamy nowinek i najświeższych działań w obszarze sztuk wizualnych, performensu oraz nowych mediów. Nasz program skierowany jest do pasjonatów kultury, mediów i sztuki, którzy chcą być na bieżąco z istotnymi zmianami w tworzeniu, dystrybucji i odbiorze kultury w Polsce.