Podoba Ci się to, co robimy? Dorzuć się do wirtualnej puszki!

Aktualności

Łączą nas góry – dodatkowe wycieczki

Bo góry są dla wszystkich!

Do tej pory zorganizowaliśmy 10 wycieczek: 5 dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej oraz 5 dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową. Byliśmy w Górach Sowich, Górach Izerskich i Rudawach Janowickich.

W projekcie wzięło udział 78 osób niepełnosprawnych, którym towarzyszyło łącznie 45 członków rodzin bądź opiekunów. Razem z nimi w wycieczkach uczestniczyło 29 niezastąpionych wolontariuszy i wolontariuszek, którzy łącznie przepracowali 364 godziny. Górskimi szlakami przeszliśmy i przejechaliśmy ponad 120 kilometrów i zjedliśmy ok. 90 kilogramów jabłek.

Z radością informujemy, że nasza górska przygoda nie kończy się wraz z latem…

W ramach akcji „Pomoc to moc – społeczna odpowiedzialność PZU” otrzymaliśmy dofinansowanie, dzięki któremu możemy zaproponować dodatkowe wyjazdy, zarówno dla rodzin prywatnych, jak i Domów Pomocy Społecznej.

Wycieczki z rodzinami prywatnymi odbędą się na Piec w Rudawach Janowickich w następujących terminach: 31 sierpnia, 15 września oraz 22 września.

Z wychowankami DPS-ów wybierzemy się w góry w dwóch dodatkowych terminach: 13 września oraz 20 września.

Osoby i grupy chętne do wzięcia udziału w projekcie zachęcamy do zgłaszania się drogą mailową na adres: zapisy@ladnehistorie.pl. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Fundację danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Fundacji.


👉 Chcesz pomóc w organizacji? Wypełnij formularz na stronie https://ladnehistorie.pl/zostan-wolontariuszem/ i dołącz do naszej ekipy!

Odwiedź też:
FB: Łączą nas góry
IG: laczanasgory

Organizator: Fundacja Ładne Historie
Partnerami projektu są: Lokalna Organizacja Turystyczna, Powiat Świdnica, Stowarzyszenie Charytatywno-Opiekuńcze im. Marii Teresy Gerhardinger ze Świebodzic, Klub Studencki Olimp oraz PZU.