Podoba Ci się to, co robimy? Dorzuć się do wirtualnej puszki!

Aktualności

Zostań wolontariuszką_em projektu „Łączą nas góry”

Góry są dla wszystkich!
Ta właśnie myśl zainspirowała nas do zorganizowania grupowych wycieczek po górach, a do udziału w nich zapraszamy przede wszystkim dzieciaki o różnym stopniu niepełnosprawności. Co planujemy zrealizować w 2019 roku? 5 wycieczek dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach oraz 5 wycieczek dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową – mieszkańców powiatów świdnickiego i wrocławskiego.

Góry to także niesamowite i budujące więzi doświadczenie!
Wspólnie działania na rzecz innych zawsze było w centrum naszego zainteresowania. Dlaczego? Wierzymy, że wolontariat kształtuje poczucie odpowiedzialności za innych – często potrzebujących naszego wsparcia – członków naszej społeczności. Wierzymy też, że to właśnie w wolontariuszy należy inwestować najwięcej – szkoląc i profesjonalizując ich tak, aby w przyszłości stali się lokalnymi liderami i aktywistami działającymi na rzecz innych ludzi.

Jak można się zgłosić? Wypełnij już dziś formularz dostępny na naszej stronie internetowej:
www.ladnehistorie.pl/lacza-nas-gory


O projekcie „Łączą nas góry!”

Na górskim szlaku każdy jest równy wobec przyrody czy innych ludzi. Dlatego też to właśnie turystyka górska jest jedną z form rehabilitacji, która pozwala skupić się na możliwościach, a nie na ograniczeniach. Tego lata wykorzystamy potencjał gór do kształtowania siły charakteru i zwiększania motywacji, ale także do tworzenia społeczności opartej na wspólnych pasjach i przeżyciach. Wspólne doświadczanie gór ma pomóc niepełnosprawnym dzieciom podnieść ich samoocenę, zyskać pewność siebie i skupić się na wytyczaniu sobie celu, rozpoznaniu własnego potencjału, a przede wszystkim wiarę we własne możliwości.

Na Dolnym Śląsku istnieją już bardzo dobre warunki dla turystyki osób z niepełnosprawnościami. Wiele z górskich tras w Górach Suchych, Izerskich i Sowich jest już dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Nie oznacza to jednak, że korzystanie z nich jest dla tych osób łatwe. Wymaga ono bowiem specjalistycznego sprzętu, który jest drogi i trudno dostępny. W ramach projektu „Łączą nas góry!” chcemy wspólnie pokonywać te bariery i dzielić się z innymi naszą miłością do gór. Dzięki wsparciu ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014-2020 możemy również zapewnić niezbędny sprzęt i wsparcie profesjonalistów.


Organizatorem projektu jest Fundacja Ładne Historie.

Partnerami projektu są: Lokalna Organizacja Turystyczna, Powiat Świdnica, Stowarzyszenie Charytatywno Opiekuńcze im. Marii Teresy Gerhardinger ze Świebodzic, Klub Studencki Olimp