Aktualności

„Lato na podwórku” wraca z 4. edycją!

Wiele dzieci spędza wakacje na świdnickich podwórkach. Od czterech lat w ramach akcji „Lato na podwórku” animatorki Fundacji „Ładne Historie” są tam z nimi.

Fundacja wykorzystuje kontekst podwórka jako wspólnej przestrzeni, mającej duży potencjał integracyjny dla jego mieszkańców. W ramach projektu „Lato na podwórku” na wybranych podwórkach w Świdnicy przez całe wakacje odbywają się bezpłatne animacje i zajęcia edukacyjne, prowadzone przez doświadczony zespół pedagogów i animatorów kultury.

W 2019 roku regularne działania profilaktyczne, animacyjne i edukacyjne będą realizowane ponownie w następujących lokalizacjach:

  • Skwer przy ul. Teatralnej i Mennickiej
  • Podwórko przy ul. Gdyńskiej
  • Podwórko przy ul. Kopernika i Okrężnej

Dodatkowo w tym roku animatorzy będą działać na dwóch nowych podwórkach:

  • Podwórko na osiedlu Zawiszów
  • Podwórko na Osiedlu Młodych

Wkrótce zostaną ogłoszone szczegółowe informacje na temat działań planowanych w ramach tegorocznej edycji „Lata na podwórku”.

Od początku bohaterem identyfikacji wizualnej „Lata na podwórku” jest żółty miś widoczny na plakatach. W tym roku został przedstawiony w nowej odsłonie, przygotowanej przez znanego i cenionego plakacistę, Jakuba Zasadę. Miś potrzebuje imienia! Swoje propozycje na imię możecie zgłaszać na profilu projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/latonapodworku/.


Działanie „Lato na podwórku” dofinansowane jest ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu w ramach realizacji zadań Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2019 rok.