OTWARTE WARSZTATY MŁODZIEŻOWE – PUMPTRACK 1.0

11 czerwca – 24 września 2021
każdy piątek w godzinach 17:00 – 20:00
ul. Polna Droga 2, Świdnica

PUMPTRACK 1.0

Akcja pod nazwą PUMPTRACK 1.0 rozpocznie się 11 czerwca i obejmie cykl szesnastu otwartych warsztatów, w każdy piątek aż do końca września w godz. 17:00-20:00. Co tydzień młodzież świdnicka będzie miała szansę spotkać się z pasjonatami takich dyscyplin jak skateboarding, rolkarstwo, jazda na rowerze, czy street dance. 

Naszym głównym celem w ramach tej inicjatywy jest dotarcie do mieszkańców Świdnicy w wieku 10-19 lat, czyli grupy, która większość minionego rok spędziła w domach na nauce zdalnej. Zależy nam, aby nawiązać z nimi bezpośredni kontakt i dosłownie „wyciągnąć ich z domów” oraz sprawdzić, w jakiej są kondycji, a następnie stworzyć im przestrzeń w ramach warsztatów na złapanie oddechu, przyjrzenie się sobie i zadbanie o swoje dobre samopoczucie – samodzielnie oraz przy wsparciu dorosłych.

Pomysł na zajęcia plenerowe pojawił się w naszych głowach momencie, kiedy edukacja zdalna została kolejny raz przedłużona, a dzieci i młodzież miały ograniczone godziny w ciągu dnia na poruszanie się samodzielnie poza domem. Ich czas spędzany na świeżym powietrzu został znacznie ograniczony, a dominującą aktywnością stało się siedzenie przed komputerem. Co więcej, w ostatnim czasie obserwujemy (potwierdzają to również psychologowie i nauczyciele) niepokojący spadek motywacji u dzieci i młodzieży do wychodzenia z domu. Dlatego korzystając z letnich, ciepłych miesięcy zaplanowaliśmy spotkania w terenie, aby wykorzystać ich pozytywny wpływ na koncentrację, rozluźnienie i ogólną poprawę samopoczucia.

Informacje o programie i zapisach znajdziecie także na fanpage’u Lato na podwórku!

Harmonogram zajęć:


Organizatorem projektu jest Fundacja Ładne Historie.
Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Świdnica ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu w ramach realizacji zadań Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2021 rok.

Facebook: https://www.facebook.com/LatoNaPodworku/
Instagram: https://www.instagram.com/LatoNaPodworku/