Aktualności

Lekcje sztuki: Dizajn wszędzie

Tego lata Lekcje Sztuki okrywają zupełnie nowe terytoria.

Dizajn i projektowanie to procesy, które właściwie od zawsze towarzyszą nam w codziennym życiu, jednak przeważnie nie zastanawiamy się nad tym, jak ogromny wpływ mają na nasze funkcjonowanie. Każde z miast, osiedli i budynków, w których żyjemy, zostały przez kogoś zaprojektowane. Wszystkie przedmioty codziennego użytku powstały w wyniku czyjeś pracy projektowej, tak samo jak elementy wystroju wnętrz czy książki, które stoją na półkach w naszych domach. Dizajn jest dosłownie wszędzie i ma ogromny wpływ na nasze społeczeństwo, co często nam umyka.

W cztery lipcowe czwartki zapraszamy do Galeria Sztuki w Legnicy, gdzie zaproszone przez nas projektantki i kuratorki opowiedzą o dizajnie związanym z naszym codziennym życiem, prezentując najbardziej inspirujące przykłady związane ze sztuką użytkową, edukacją najmłodszych, grafiką oraz projektowaniem zaangażowanym społecznie i wspierającym oddolne inicjatywy społeczne. Na „Lekcje Sztuki” zapraszamy wszystkich, którzy interesują się projektowaniem i tworzeniem!

Żółty plakat z granatowymi napisami. W tle granatowe paski różnej grubości. W lewym górym rogu logo projektu: Lekcje Sztuki, obok nazwa cyklu: dizajn wszędzie. Poniżej harmonogram spotkań. W lewym dolnym rogu znajdują się informacje dodatkowe o czasie i miejscu spotkań: w każdy lipcowy czwartek o godzinie 18:00 w Galerii Sztuki w Legnicy przy placu Katedralnym 1. Wstęp wolny. Każde ze spotkań tłumaczone będzie na Polski Język Migowy.

Z myślą o osobach g/Głuchych podczas każdego ze spotkań zapewniamy tłumacza na Polski Język Migowy.

Na wszystkie wydarzenia – WSTĘP WOLNY

Odwiedź też:
FB: Lekcje Sztuki
IG: lekcjesztuki

Organizator: Fundacja Ładne Historie
Partnerzy: Galeria Sztuki w Legnicy
Projekt „Lekcje Sztuki” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2019.