Podoba Ci się to, co robimy? Dorzuć się do wirtualnej puszki!

Aktualności

Lekcje sztuki: miasto, miasto, miasto!

Zupełnie nowe terytoria, zupełnie nowe tematy, zupełnie nowi goście.

Czy po sztukę idzie się tylko do galerii bądź muzeum? Czy to prawda, że kultura jest jednym z najważniejszych budulców miasta? Dlaczego artyści i projektanci wykorzystują w swojej pracy dane, wspomnienia czy domowe archiwa? Czy budynki i obiekty, które na co dzień uznajemy za bezużyteczne lub wręcz przestajemy je dostrzegać, można przywrócić do życia dzięki kulturze? Czy mają one pamięć, a jeśli tak to czy możemy ją wykorzystać? Wreszcie jak twórcy angażują do swoich działań mieszkańców podwórek i osiedli? Czy poprzez sztukę możemy wspólnie zmienić miasto, w którym żyjemy?

Mamy sporo pytań, ale jednego jesteśmy pewni w stu procentach: miasto to świetne środowisko pracy dla artystów_ek, kuratorów_ek i projektantów_ek, a o ich działaniach możemy słuchać bez końca!

W sierpniu zapraszamy Was więc do spotkania się z nami podczas cyklu darmowych wykładów o sztuce i jej miastotwórczym charakterze, o którym opowiedzą zaproszeni przez nas goście. Wstęp na wszystkie spotkania jest darmowy, spotykamy się co czwartek o godzinie 18:00 w Otwartej Papiernia w Jeleniej Górze.

Na wszystkie wydarzenia – WSTĘP WOLNY

Odwiedź też:
FB: Lekcje Sztuki
IG: lekcjesztuki

Organizator: Fundacja Ładne Historie
Partnerzy: Otwarta Papiernia
Projekt „Lekcje Sztuki” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2019.