Podoba Ci się to, co robimy? Dorzuć się do wirtualnej puszki!

Aktualności

Lekcje Sztuki: Ściany budynków czy płótna dla artystów?

Lekcje Sztuki z dostawą do domu!

Jednym z wiodących w 2020 roku tematów, jakimi zajmujemy się w projektach realizowanych przez Fundację – w tym w ramach „Lekcji Sztuki” – jest przestrzeń publiczna i jej estetyka. Przypatrujemy się jej w różnych kontekstach, w tym także w kontekście sztuki zewnętrznej, zwanej na co dzień „street artem”.

Jesienią tego roku mieliśmy okazję zrealizować – we współpracy z Otwartą Papiernią i w ramach dofinansowania ze środków Miasta Jelenia Góra i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – cykl czterech spotkań wokół tematyki sztuki miejskiej. Cykl oryginalnie miał odbyć się w formule spotkań w jeleniogórskiej Otwartej Papierni – przestrzeni dla sztuki i kultury zlokalizowanej przy ulicy Kilińskiego 11, jednak w wyniku zaostrzenia rygorów sanitarnych i w trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych odbiorców postanowiliśmy cykl „Ściany budynków czy płótna dla artystów?” przenieść do Internetu i udostępniać w piątkowe wieczory za pośrednictwem naszego profilu na portalu Facebook.

Dziś wszystkie cztery spotkania prezentujemy też tym z Was, którzy nie korzystają z mediów społecznościowych – obejrzeć je możecie za pośrednictwem naszego kanału na portalu YouTube lub bezpośrednio tutaj.

Barbara Sroka, Instytut Kultury Miejskiej – „Murale Gdańsk Zaspa – Kolekcja Malarstwa
Monumentalnego”

Teresa Latuszewska-Syrda, Fundacja Urban Forms – „Sztuka miejska: w mieście i dla miasta”

NeSpoon – „Miasto całe w koronkach”

Aleksandra Litorowicz, Fundacja Puszka – „Zapuszkowane: warszawski street art”


Organizatorem projektu jest Fundacja Ładne Historie.
Projekt „Lekcje Sztuki” realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Jelenia Góra oraz dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Facebook: https://www.facebook.com/LekcjeSztuki/
Instagram: https://www.instagram.com/LekcjeSztuki/