Aktualności

Lekcje Sztuki we Wrocławiu

Rok 2019 zaczynamy od Wrocławia

Organizowane przez Fundację Ładne Historie „Lekcje Sztuki” to cykl spotkań o formule wykładu z przedstawicielami środowiska artystów, makerów, projektantów i kuratorów. W ramach tematycznych edycji prezentujemy szerszej publiczności najbardziej interesujące trendy w polskim środowisku twórczym. Interesują nas design i rzemiosło, przypatrujemy się sektorowi medialnemu i kulturze cyfrowej, szukamy nowinek i najświeższych działań w obszarze sztuk wizualnych, performensu oraz nowych mediów. Nasz program skierowany jest do pasjonatów kultury, mediów i sztuki, którzy chcą być na bieżąco z istotnymi zmianami w tworzeniu, dystrybucji i odbiorze kultury w Polsce.

W 2019 roku planujemy zorganizować kilka serii w różnych polskich miastach. Zaczynamy od Wrocławia, gdzie w lutym skoncentrujemy się na kulturze cyfrowej w kontekście wymiany informacji i medium pozwalającego na prezentowanie sztuki w sposób umożliwiający powszechny i darmowy dostęp dla potencjalnych odbiorców. Zaproszeni przez nas teoretycy i praktycy mediów opowiedzą o tym, jak Internet zmienił sposób naszego funkcjonowania jako społeczeństwa, o tym, w jaki sposób dystrybuujmy teksty i dzieła kultury w przestrzeni cyfrowej, a także o tym, jak tworzyć i generować sztukę w internecie właśnie.


Harmonogram spotkań:

  • 2.02.2019 – Aleksandra Janus: zasoby sztuki w internecie
  • 19.02.2019 – Anna Kalinowska: ART OF USER SELF. Codzienne działania użytkownika czy kreacja nowych tożsamości?
  • 26.02.2019 – Kamil Śliwowski: Jak Creative Commons zmieniły Internet?
  • 28.02.2019 – Agnieszka Jelewska: Środowiska sieciowe: eksperymentalne praktyki twórcze z pogranicza sztuki, nauki i technologii

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Opracowanie serii: Maria Zięba i Krzysztof Bielaszka
Organizator: Fundacja Ładne Historie
Partner: Strefa Kultury Wrocław