Podoba Ci się to, co robimy? Dorzuć się do wirtualnej puszki!

Aktualności

Mikołaj na podwórku

Wspólnie z Wrocławską Spółdzielnią Socjalną zapraszamy na cykl wydarzeń „Mikołaj na podwórku”, w ramach których odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, międzypokoleniowe warsztaty ze zdobienia pierników i tworzenia ekologicznych wieńców świątecznych, giełda przepisów sąsiedzkich, spotkanie muzyczne oraz wystawa dzieł lokalnej hafciarki.

Do udziału zachęcamy wszystkie osoby, które mieszkają na Placu Grunwaldzkim i chcą spędzić mikołajki w sposób kreatywny, w miłej i sąsiedzkiej atmosferze! Będzie to także świetna okazja do poznania naszego centrum i zespołu, które je dla Was tworzy.

Tekst na zielonym tle: sąsiadki i sąsiedzi, zapraszamy na cykl wydarzeń "Mikołaj na podwórku" w grudniu. Dookoła napisu kolorowe listki, śnieżki i owoce żurawiny.

ZAPISY

Wszystkie wydarzenia w ramach „Mikołaja na podwórku” odbędą się przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 63a – część w przestrzeni podwórka, a część na I piętrze Centrum.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na warsztaty dla dzieci i młodzieży obowiązują zapisy https://forms.gle/JEK93bF6SKda42ib7

Zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniach jest równoznaczne z akceptacją ich regulaminu https://bit.ly/MIKOŁAJnaPODWÓRKU_regulamin

Co dla Was przygotowaliśmy?

 • Warsztaty z wrocławską scenografką Dżesiką Zemstą, podczas których uczestnicy i uczestniczki wykonają ozdoby świąteczne.
  Kiedy? 29.11 oraz 7.12 
  O której? 15:30-17:30 

29.11 – Chcesz poczuć świąteczny nastrój? Zapraszamy na warsztaty tworzenia przepięknych domków z naturalnych materiałów w stylu skandynawskim. Podczas warsztatów stworzymy wyjątkowe ozdoby świąteczne, do powieszenia na choince i nie tylko!
7.12 – Z kim kojarzą się Wam Święta? Ze Świętym Mikołajem, reniferem czy bałwanem? Na warsztatach uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję przygotować ozdobę z wizerunkiem swojej ulubionej, świątecznej postaci.

 • Warsztaty z wrocławską artystką graficzką Natalią Jerzak, podczas których każdy uczestnik i uczestniczka stworzą niezwykłe, trójwymiarowe kartki świąteczne!
  Kiedy? 1.12 oraz 15.12 
  O której? 16:30-18:30 

Czy trójwymiarową kartkę z życzeniami drukuje się drukarką 3D? Otóż nie! Wystarczą kolorowe papiery, nożyczki, klej i trochę wyobraźni. Podczas warsztatów z Natalią Jerzak stworzymy kartki świąteczne w stylu pop-up, a więc takie, które… wyjdą z siebie! Brzmi intrygująco? Nie czekaj, zapisz się już teraz i w te Święta zachwyć najbliższych swoją pomysłowością!

Na stole rozłożone są nożyczki, kolorowe taśmy, sznurki, linijka, nożyki i inne przedmioty potrzebne, do własnoręcznego wykonania świątecznej kartki pocztowej.
fot. Marta Sobala

WYDARZENIE GŁÓWNE – MIKOŁAJ NA PODWÓRKU – 5.12

 • Świąteczne wieńce – warsztat tworzenia wieńców z naturalnych materiałów
  Kiedy? 5.12 
  O której? 12:00-16:00 

Czy do stworzenia dekoracji świątecznych mogą posłużyć naturalne materiały? Podczas warsztatów dowiemy się, że to nie tylko ekologiczne, ale również pomysłowe i efektowne rozwiązanie. Yauheniya Chubarava z pracowni florystycznej FormaLiści pokaże, jak własnoręcznie wykonać wieńce świąteczne w duchu zero waste. Zapraszamy wszystkich sąsiadów, niezależnie od wieku!

 • Piernikowe szaleństwo
  Kiedy? 5.12
  O której? 12:00-16:00 

Zapraszamy do wspólnego lukrowania, ozdabiania i rozmowy na temat świątecznych przysmaków! W czasie „Mikołaja na podwórku” każdy będzie mógł spróbować swoich sił w dekorowaniu pierników oraz wziąć udział w giełdzie przepisów sąsiedzkich. Zachęcamy do przyniesienia swoich przepisów na świąteczne dania, niekoniecznie z piernika.

 • Sąsiedzkie spotkanie muzyczne
  Kiedy? 5.12
  O której? 15:00-16:00 

„Mikołaja na podwórku” zakończymy nastrojowym koncertem akustycznym. Wysłuchamy świątecznego repertuaru w wykonaniu muzyków związanych z Centrum Aktywności Tarnogaju CAT, a po koncercie zapraszamy na niespodziankę – rozdawanie paczek! 

 • Wokół świątecznego stołu – otwarcie wystawy
  Kiedy? 8.12 
  O której? 17:00-19:00 

Plac Grunwaldzki OD NOWA to przestrzeń, w której chcemy spotykać się w sąsiedzkim gronie, opowiadać o swoich pasjach i wzajemnie się inspirować. Z tego powodu serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, podczas której zaprezentujemy dzieła lokalnej hafciarki, a przy okazji poznamy się bliżej i porozmawiamy przy kawie i cieście.

Zielony plakat ze wszystkimi wydarzeniami, składającymi się na wydarzenie "Mikołaj na podwórku".

Działania realizowane są w ramach finansowanego przez Gminę Wrocław projektu „Mikołaj na podwórku”.

Logotyp Gminy Wrocław. Biały napis "Wrocław" na czarnym tle, obok czarny dopisek "miasto spotkań" na białym tle.