Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA to miejsce, które kieruje wartościową ofertę dla mieszkanek i mieszkańców osiedla Plac Grunwaldzki we Wrocławiu. Nasze działania są adresowane do osób w różnym wieku. Centrum  jest przestrzenią zawiązywania się i pogłębiania więzi sąsiedzkich, wspierania oddolnych inicjatyw, organizacji wolontariatu i włączania w życie lokalnej społeczności osób i grup z różnych powodów wykluczonych lub mało aktywnych.

Mieścimy się w podwórku przy ul. Curie 63a, na I piętrze – i to właśnie tutaj zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00 – 17:00. 
Czeka tu na Was przyjazna przestrzeń, w której możecie porozmawiać o osiedlu, dowiedzieć się co ciekawego dzieje się w okolicy, włączyć się we wspólne działania, a może nawet zrealizować własne. 

Informacje na temat bieżących wydarzeń znajdziecie na stronie www.placgrunwaldzki.com oraz na naszych profilach na portalu Facebook i Instagram.

Grunwaldzki piknik sąsiedzki: w dolnej części zdjęcia gromadka dzieci puszczających bańki mydlane oraz bawiące się szarfami. Za nimi widoczne stoisko, przy którym osoby robią latawce. W tle busik z otwartym bokiem i książkami w środku - to mobilna księgarnia Tajnych Kompletów.
fot. Marcin Szczygieł

DYŻURY SĄSIEDZKIE

To pierwszy rok naszej działalności na osiedlu formie Centrum Aktywności Lokalnej. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby się do nas przyłączyć, podzielić opinią, opowiedzieć o osiedlowych ważnych sprawach, współtworzyć nasz program.

W każdą środę w godzinach 14:00 – 17:00 zapraszamy na Dyżur Sąsiedzki, podczas którego można porozmawiać z naszymi animator(k)ami na temat:

  • współpracy przy organizacji działań na rzecz mieszkańców osiedla,
  • możliwości zaangażowania się w osiedlowy wolontariat,
  • pomysłów na własne inicjatywy, które moglibyśmy wesprzeć,
  • aktualnej oferty i programu Centrum oraz innych podmiotów działających na naszym osiedlu.

Żeby zadbać o komfort osób, które chciałyby się spotkać w ramach Dyżuru, zachęcamy do umawiania się przez formularz online lub telefonicznie pod numerem: 71 757 15 87 (w godzinach otwarcia Centrum). 

Trzy białe budynki o charakterystycznych, zaokrąglonych oknach - tak zwany wrocławski Manhattan. Za nimi błękitne niebo, delikatnie zachmurzone. U dołu korony drzew i przewody elektryczne.
fot. Marta Sobala

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA – pilotaż” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Logotyp Gminy Wrocław. Biały napis "Wrocław" na czarnym tle, obok czarny dopisek "miasto spotkań" na białym tle.