Podoba Ci się to, co robimy? Dorzuć się do wirtualnej puszki!

Aktualności

Sympozjum na moim podwórku – sztuka i warsztaty na Szczepinie

Wracamy z plenerowymi warsztatami, tym razem w samym sercu wrocławskiego zachodniego osiedla – Szczepina! Po kulinarnych eksperymentach ze sztuką konceptualną we własnych domach oraz ołbińskich twórczych spotkaniach z dziećmi i seniorami znów wychodzimy na podwórko, by przez warsztaty dla dzieci lepiej przecież poznać prace zaproponowane do realizacji we Wrocławiu podczas Sympozjum Plastycznego Wrocław ’70!

Koniec sierpnia i początek września to dwa spotkania na Skwerze św. Damiana de Veuster, czyli dwa warsztaty „Sympozjum na moim podwórku” w ramach projektu Miasto, sztuka, ludzie! Sympozjum 70/20 lat później”. Tym razem zabawimy się w konstruktorów i konstruktorki! Poeksperymentujemy z różnego rodzaju modułami, ich łączeniem, zaginaniem czy nakładaniem – takimi zabiegami spróbujemy stworzyć trójwymiarowe, proste obiekty wielofunkcyjne. Kolejnym razem zainspirujemy się krzesłem – tym w wielkiej skali, które stoi przy Wrocławskim Teatrze Współczesnym, ale też takim całkiem zwykłym, które spróbujemy w podwórkowym wydaniu zmienić i uatrakcyjnić, by stało się użyteczne dla sąsiadów i sąsiadek. Osiedlowe obiekty do siedzenia opakujemy, ulepszymy – zmienimy, oczywiście tymczasowo! Zapraszamy dzieci od 7 do 12 lat – same i w towarzystwie rodziców!

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy – więcej informacji poniżej!
Przed nami dwa spotkania:

„Góra, dół, moduł”

warsztat dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami
29 sierpnia, 11:00-13:00

miejsce warsztatów: Serce Szczepina – Skwer św. Damiana de Veuster

Podczas warsztatu dowiemy się, czym jest moduł, gdzie występuje i jak działa – czemu służy w przyrodzie, a jak w architekturze? Zabawa z modułami i tworzenie z nich większych całości pozwoli nam prześledzić, jak korzystali z niego artyści podczas Sympozjum Plastycznego Wrocław 70’, ale da również okazję do zastanowienia się, jak my możemy go używać? W rodzinnych zespołach zapraszamy do konstruowania makiet modularnych budowli.

Prowadzące: 
Maria Marszałek – absolwentka historii sztuki i psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Doktorantka w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Laureatka stypendium „European Museum of the Year Award” dla młodych pracowników muzeów. Pracuje w Gabinecie Literackim im. Tadeusza Różewicza w Muzeum Pana Tadeusza.
Adrianna Myśliwy – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz oraz Fotografii i Multimediów na ASP we Wrocławiu. Współprowadząca zajęcia Projekty Artystyczne na kierunku Mediacja Sztuki na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Pracownica Działu Organizacji Wydarzeń Muzeum Pana Tadeusza. Architektka wnętrz i projektantka.

„Niemożliwe krzesło”

warsztat dla dzieci 7-12 lat wraz z rodzicami
5.09, 11:00-13:00

miejsce warsztatów: Serce Szczepina – Skwer św. Damiana de Veuster

Drugi raz spotkamy się na Sercu Szczepina, czyli ulubionym skwerze mieszkańców i mieszkanek osiedla, by porozmawiać o przedmiocie bliskim i znanym każdemu i każdej z nas… krześle! Zarówno takim, z którego korzystamy na co dzień, które jest naszym ulubionym elementem wnętrz, ale też tym, które stało się inspiracją do rzeźby Tadeusza Kantora ze skrzyżowania ulic Rzeźniczej i Nowy Świat. Spróbujemy ustalić, czy przedmiot użytku codziennego może stać się dziełem sztuki i co może symbolizować, do namysłu, nad czym nas kierować. A potem ruszymy do osiedlowej, rodzinnej interwencji – zmiany ławek na Skwerze Św. Damiana de Vustera w „rzeźby” symbolizujące nasze emocje.

Prowadząca:
Joanna Klima – nauczycielka i aktywistka. Od wielu lat pedagog i warsztatowiec, uwielbia pokazywać swoim uczniom miasto i jego różne płaszczyzny – od historycznej, po mobilną. Kocha swoje osiedle i na Szczepinie stworzyła mieszkańcom przestrzeń do aktywności. Prezeska Stowarzyszenia Serce Szczepina, liderka WBO, lubi patrzeć jak zmienia się jej Szczepin.

ZAPISY!

Na oba warsztaty obowiązują zapisy droga mailową – zgłoszenia przyjmujemy pod adresem e-mail: sympozjum@ladnehistorie.pl. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a zgłoszenie chęci udziału w nich jest równoznaczne z akceptacją regulaminu zajęć.

WAŻNE INFORMACJE!

W trosce o bezpieczeństwo uczestniczek i uczestników każda osoba będzie musiała zaakceptować regulamin wydarzenia oraz podać nam swoje imię i nazwisko, oraz numer telefonu. Materiały warsztatowe będą dezynfekowane po użyciu. Nie zapewniamy poczęstunku, ale prosimy Was – mamy lato, więc pamiętajcie o napojach, nakryciach głowy czy okularach przeciwsłonecznych!

Spotkajmy się ze sztuką w plenerze!


Partnerzy akcji:
Serce Szczepina, MWW Muzeum Współczesne Wrocław

Więcej szukajcie na:
www.facebook.com/ladnehistorie
www.ladnehistorie.pl/sympozjum-wroclaw-7020 
www.sympozjum7020.pl
oraz social mediach:
FB: @Sympozjum7020
Instagram: www.instagram.com/sympozjum7020


Sympozjum na moim podwórku to działanie w ramach projektu Miasto, sztuka, ludzie! Sympozjum 70/20 lat później, organizowanego przez Fundację Ładne Historie przy wsparciu Gminy Wrocław. Inicjatywę realizujemy w gronie tzw. komitetu ds. edukacji grupy roboczej Sympozjum 70/20, w skład którego wchodzą niezależne edukatorki i edukatorzy, a także animatorki i animatorzy związani z Fundacją Ładne Historie oraz MWW Muzeum Współczesne Wrocław, a także Muzeum Pana Tadeusza.

Zaglądajcie do naszych materiałów edukacyjnych oraz na nasze strony, na których znajdziecie bieżące informacje na temat programu Sympozjum 70/20 oraz na nasze strony, na których znajdziecie bieżące informacje na temat programu Sympozjum 70/20.

Elementu zestawu edukacyjnego to:
☑ Pigułka wiedzy ▪ https://bit.ly/PigułkaWiedzySW7020
☑ Mapa Sympozjum ▪ https://bit.ly/MAPA_SW7020
☑ Scenariusze działań ▪ https://bit.ly/Scenariusze_SW7020

Projekt „Miasto, sztuka, ludzie! Sympozjum 70/20 lat poźniej” dofinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

Projekt „Miasto, sztuka, ludzie! Sympozjum 70/20 lat poźniej” dofinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.