Podoba Ci się to, co robimy? Dorzuć się do wirtualnej puszki!

Aktualności

Sympozjum na moim podwórku – sztuka i warsztaty na Ołbinie

Sympozjum to spotkanie, a nie ma lepszej formy na taką aktywność niż aktywne spędzanie czasu latem w plenerze!  Po kulinarnych eksperymentach ze sztuką konceptualną we własnych domach wychodzimy na podwórka, do parków i ogrodów, by przez warsztaty dla dzieci oraz seniorów lepiej poznać prace zaproponowane do realizacji we Wrocławiu podczas Sympozjum Plastycznego Wrocław ’70!

Ruszamy z kolejnym działaniem w ramach programu Miasto, sztuka, ludzie! Sympozjum 70/20 lat później”. Zapraszamy na dwa lipcowe warsztaty na osiedlu Ołbin. Będziemy eksperymentować ze światłem i lustrzanym odbiciem, stworzymy „znikające” haiku i optyczne konstrukcje pozwalające na inne spojrzenie na otaczającą nas przestrzeń.  Skorzystamy z pięknych plenerów Parku Stanisława Tołpy oraz Otwartego Ogrodu Ołbińskiego.

Przed nami dwa spotkania:

„Geometria odbijająca”

warsztat dla dzieci w wieku 7-12 lat
25 lipca, 11:00-13:00
zbiórka: kontener w Parku Stanisława Tołpy
miejsce warsztatów: Park Stanisława Tołpy

Podczas spotkania przyjrzymy się zjawiskom optycznym i sposobom widzenia. Zastanowimy się nad tym, jaką rolę odgrywają te zjawiska w działaniach artystycznych, nawiązując do projektów zaproponowanych do realizacji w trakcie Sympozjum Plastycznego Wrocław ’70. Zainspirowani tematem wspólnie stworzymy mobil składający się z elementów lustrzanych odbijających światło.
Prowadząca: Marta Sobala – fotografka, koordynatorka, prowadząca warsztaty artystyczne, z zamiłowania ilustratorka. Absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Mediacji Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

„Efemeryczne fotony”

warsztat dla seniorek i seniorów
30 lipca, 16:00-18:00
zbiórka: Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39)
miejsce warsztatów: Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro)

Podczas warsztatu przyjrzymy się koncepcjom artystów wykorzystujących w swojej twórczości światło – naturalne bądź sztuczne. Zastanowimy się wspólnie czy sztuka może istnieć bez światła i czym jest sztuka efemeryczna. Zainspirowani tematem, stworzymy „świetlne” haiku – krótkie japońskie formy poetyckie, do których dodatkowo wykorzystamy technikę atramentu sympatycznego. Czeka nas zatem sympatyczne, świet(l)ne i twórcze popołudnie!
Prowadząca: Magdalena Kreis – twórczyni, edukatorka, animatorka. Działa na zasadzie: od pomysłu do realizacji. Wymyśla, koordynuje, wspiera. Od ponad 10 lat tworzy autorskie projekty w obszarze sztuki współczesnej i dizajnu, których celem jest angażowanie publiczności w różnym wieku. Działa lokalnie i globalnie. Inicjuję i współtworzę projekty związane z osiedlem Ołbin, na którym mieszkam. Współpracuje z instytucjami kultury we Wrocławiu i podróżuje po całej Polsce, realizując działania warsztatowe oraz projekty wystawiennicze. Więcej: https://magdalenakreis.pl/

ZAPISY:
Na oba warsztaty obowiązują zapisy! 

  • przez maila: sypozjum@ladnehistorie.pl
  • lub pod telefonem: 530 239 756

Udział jest bezpłatny, ale wymaga akceptacji regulaminu wydarzenia.

WAŻNE INFORMACJE!

W trosce o bezpieczeństwo uczestniczek i uczestników każda osoba będzie musiała zaakceptować regulamin wydarzenia oraz podać nam swoje imię i nazwisko, oraz numer telefonu. Materiały warsztatowe będą dezynfekowane po użyciu. Nie zapewniamy poczęstunku, ale prosimy Was – mamy lato, więc pamiętajcie o napojach, nakryciach głowy czy okularach przeciwsłonecznych!

Spotkajmy się ze sztuką w plenerze!


Partnerzy akcji:
Stowarzyszenie Żółty Parasol
Ołbiński Ogród Otwarty

Więcej szukajcie na:
www.facebook.com/ladnehistorie
www.ladnehistorie.pl/sympozjum-wroclaw-7020 
www.sympozjum7020.pl
oraz social mediach:
FB: @Sympozjum7020
Instagram: www.instagram.com/sympozjum7020


Sympozjum na moim podwórku to działanie w ramach projektu Miasto, sztuka, ludzie! Sympozjum 70/20 lat później, organizowanego przez Fundację Ładne Historie przy wsparciu Gminy Wrocław. Inicjatywę realizujemy w gronie tzw. komitetu ds. edukacji grupy roboczej Sympozjum 70/20, w skład którego wchodzą niezależne edukatorki i edukatorzy, a także animatorki i animatorzy związani z Fundacją Ładne Historie oraz MWW Muzeum Współczesne Wrocław, a także Muzeum Pana Tadeusza.

Śniadania z Sympozjum to dopiero początek tego co dla Was przygotowaliśmy! Zaglądajcie do naszych materiałów edukacyjnych (Pigułka wiedzy, Mapa i Scenariusze działań) oraz na nasze strony, na których znajdziecie bieżące informacje na temat programu Sympozjum 70/20.

Elementu zestawu edukacyjnego to:
☑ Pigułka wiedzy ▪ https://bit.ly/PigułkaWiedzySW7020
☑ Mapa Sympozjum ▪ https://bit.ly/Mapa_SW7020
☑ Scenariusze działań ▪ https://bit.ly/Scenariusze_SW7020

Projekt „Miasto, sztuka, ludzie! Sympozjum 70/20 lat poźniej” dofinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.