Podoba Ci się to, co robimy? Dorzuć się do wirtualnej puszki!

Aktualności

Spotkanie sąsiedzkie: Wspomnienia z Grunwaldu

Dni, miesiące, lata mijają nam często w jednym domu rodzinnym. W tym samym miejscu, na tym samym osiedlu. Dzieciństwo czy rodzicielstwo, nastoletniość czy dorosłość, w końcu dojrzałość – każdy z tych etapów ma swoje zwyczaje.

Zapraszamy na spotkanie sąsiedzkie: Wspomnienia z Grunwaldu. Przyjdziecie do nas 25. 11 (czwartek) o godz. 17.00-19.00. Czekamy na Was w Centrum Aktywności Lokalnej OD NOWA, ul. Marii Curie – Skłodowskiej 63a, (budynek w podwórku za Pasibusem, I piętro)

Archiwalne zdjęcie z widokiem na Odrę, Most Grunwaldzki oraz Sedesowce w tle.

Przynieście ze sobą zdjęcia i opowieści czy pamiątki sprzed lat. To będzie nostalgiczna sąsiedzka retrospekcja. Wiemy, że wszystko dookoła się zmienia – phanta rei, ale wierzymy też w ocalającą moc pamięci!

Jak Ci się tutaj żyje? Co ochroniłaś_eś od zapomnienia? Lokalne spotkanie, prywatkę, wesele? Przesiadywanie latami na tym samym skwerze, ukochane drzewo, gry w piłkę czy inne zabawy? Może wpatrywanie się w nurt Odry, czy szarość i piękno reprezentacyjnych kamienic, chodniki bez samochodów? Czy pamiętasz, jak wznosiło się nowe – budynki Manhattanu? Z czym w obecnej rzeczywistości trudno Ci się pogodzić, że jest inaczej? Którą rejonową inicjatywę z przeszłości można by wznowić? Czy brać uniwersytecka i akademiki zawsze oznaczała dobre sąsiedztwo? A jak zmieniło się Twoje ciało, ubiór, nawyki na przestrzeni lat? Czy dziś też uśmiechasz się na zdjęciach?

Wysłuchamy wspomnień, „jak było wcześniej” i co „kiedyś” może oznaczać dla nas dzisiaj.

Spotkanie poprowadzi Maria Zięba, animatorka z Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA.

Archiwalne czarno-białe zdjęcie: trwa budowa Sedesowców.

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA – pilotaż” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Logotyp Gminy Wrocław. Biały napis "Wrocław" na czarnym tle, obok czarny dopisek "miasto spotkań" na białym tle.