Aktualności

Zrób z nami lato – start zbiórki!

Zbieramy na dwa dodatkowe podwórka.

Od czterech lat w ramach akcji „Lato na podwórku” spędzamy wakacje wspólnie z dziećmi na trzech świdnickich podwórkach, na których potrzeba działań edukacyjnych i animacyjnych jest najbardziej widoczna. To nasz pomysł na to, jak pomóc dzieciom z powszechnym dziś problemem z nawiązywaniem relacji, a także  sposób na inspirowanie i pobudzanie rozwoju ich umiejętności i talentów. Wykorzystujemy kontekst podwórka jako wspólnej przestrzeni, mającej duży potencjał integracyjny dla mieszkańców. W ramach „Lata na podwórku” przez całe wakacje na wybranych podwórkach w Świdnicy odbywają się bezpłatne animacje i zajęcia edukacyjne, prowadzone przez doświadczony zespół pedagogów, edukatorów i animatorów kultury.

Od 2016 roku regularne działania profilaktyczne, animacyjne i edukacyjne ponownie zostaną realizowane w następujących lokalizacjach:

  • Skwer przy ul. Teatralnej i Mennickiej;
  • Podwórko przy ul. Gdyńskiej;
  • Podwórko przy ul. Kopernika i Okrężnej.

Ze względu na dużą ilość zgłoszeń, które wciąż dostajemy od rodziców, chcemy zorganizować działania na dwóch nowych podwórkach w Świdnicy:

  • Podwórko na os. Zawiszów (obok Szkoły Podstawowej nr 1);
  • Podwórko na os. Młodych (obok kortu tenisowego).

Od początku w organizacji projektu „Lato na podwórku” wspiera nas Gmina Miasto Świdnica, w tym roku również. Rozwój projektu „Lato na podwórku” wiąże się ze wzrostem kosztów jego realizacji, dlatego zorganizowaliśmy zbiórkę, dzięki której możecie nas wesprzeć w organizacji tegorocznej edycji „Lata na podwórku”. Wpłaty możecie dokonać na kilka szybkich i prostych sposobów:

Na organizację działań na dwóch dodatkowych podwórkach potrzebujemy kwoty 10000 zł, w tym 4500 zł to koszt pracy animatorów na jednym podwórku przez całe wakacje, a 500 zł to koszt materiałów do pracy wolontariuszy na jednym podwórko. Ponadto chcemy zebrać dodatkowo 5000 zł, które przeznaczymy na zajęcia edukacyjne i warsztatowe na wszystkich podwórkach, w tym naukę języka angielskiego, zajęcia z ceramiki i tańca.

Zachęcamy do zapisania się na newsletter podwórkowy: https://ladnehistorie.pl/lato-na-podworku/, a także do wzięcia udziału w naszej zbiórce!


Kampania finansowana w ramach dotacji pochodzącej ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, przekazanej przez Fundację Akademia Organizacji Obywatelskich.