Aktualności

Zrób z nami lato! Zbiórka na zajęcia dla dzieci

„Lato na podwórku” to wyjątkowy projekt, tworzony przez świdniczan dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Przez całe wakacje animatorki i wolontariusze organizują bezpłatne zajęcia integracyjne i edukacyjne na wybranych podwórkach – tych, które tego najbardziej potrzebują. Im więcej osób się do nas przyłączy, tym więcej dzieci skorzysta z zajęć, które dla nich przygotujemy.


Na co przeznaczymy zebrane pieniądze?

  • Wpłacając 10 lub 20 zł i więcej – pomagasz nam kupić materiały do zajęć plastycznych.
  • Wpłacając 30 lub 50 zł i więcej – pomagasz nam kupić płyn do baniek.
  • Wpłacając 75 zł i więcej – opłacasz jedną lekcję angielskiego na podwórku.
  • Wpłacając 150 zł i więcej – opłacasz dzienną stawkę wynagrodzenia jednej animatorki na podwórku.
  • Wpłacając 300 zł i więcej – pomagasz nam zorganizować festyny rodzinne na świdnickich osiedlach.
  • Wpłacając 400 zł i więcej – opłacasz tydzień dodatkowych zajęć edukacyjnych na podwórkach.

Na organizację działań na dwóch dodatkowych podwórkach potrzebujemy kwoty 10000 zł (1 podwórko = 5000 zł). Ponadto chcemy zebrać dodatkowo 5000 zł, które przeznaczymy na zajęcia edukacyjne i warsztatowe na wszystkich podwórkach, w tym naukę angielskiego, taniec, zajęcia międzykulturowe, ceramikę, zajęcia plastyczne i teatralne.

Poznajcie nasze animatorki!

Weronika Zięba-Połczyńska
Fot. Marcin Trzpiot

Weronika jest mamą ośmioletniej Niny i czteroletniego Antosia. Ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i pracuje jako animatorka zajęć profilaktycznych w świetlicy wiejskiej.

Dorota Socha
Fot. Marcin Trzpiot

Dorota to mama osiemnastoletniego Miłosza. Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą oraz Brixton London College. Jest pedagogiem, prowadzi szkołę języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. W „Lecie na podwórku” działa od pierwszej edycji.

Gabriela Zięba
Fot. Marcin Trzpiot

Gabrysia ukończyła studia drugiego stopnia na kierunku fizjoterapia. Uważa, że ruch to podstawa i chciałaby zaszczepić te idee w najmłodszych uczestnikach „Lata na podwórku”. Lubi pracę z dziećmi i już niejeden raz miała okazję brać udział w różnych projektach edukacyjnych. Jej pasją jest muzyka i śpiew.

Katarzyna Seweryn
Fot. Marcin Trzpiot

Kasia jest mamą 9-letniej Kai i 15-letniej Mai. Ukończyła studia pierwszego stopnia z socjologii. Na co dzień pomaga mężowi w prowadzeniu firmy i zajmuje się wychowaniem dzieci. Uważa, że nie istnieją  problemy, tylko kwestie do rozwiązania.

Anna Kubinka
Fot. Marcin Trzpiot

Ania jest doktorantką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, zapaloną podróżniczką i początkującą animatorką kultury. Wieloletnia uczestniczka zajęć plastycznych i tanecznych w świdnickim MDK-u – nabyte tam zdolności wykorzysta podczas tegorocznego „Lata na Podwórku”.

Zachęcamy do zapisania się na newsletter podwórkowy: https://ladnehistorie.pl/lato-na-podworku!
Zrób z nami lato!


Działanie „Lato na podwórku” dofinansowane jest ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu w ramach realizacji zadań Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2019 rok.