Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży

Jednym z działań, które na terenie osiedla Plac Grunwaldzki prowadzimy od początku 2021 roku, jest Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży – całoroczny projekt, który prowadzimy dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław. Naszym celem jest stworzenie dla najmłodszych mieszkańców i mieszkanek Grunwaldu (lub dzieci i młodzieży uczących się na naszym osiedlu) bezpiecznej przestrzeni, w której mogą spędzać czas w gronie rówieśniczek i rówieśników, tworzyć i działać kreatywnie, a także zjeść posiłek przygotowany wspólnie z naszymi animatorkami. Projekt adresowany jest do uczniów i uczennic klas I-VIII.

 

Sprawdź harmonogram zajęć!

fot. Marta Sobala

W naszym Centrum dzieci spędzają czas twórczo i współtworzą z nami przestrzeń, w której mogą rozwijać swoją kreatywność i wrażliwość! Oferujemy szereg bezpłatnych zajęć kreatywnych i ruchowych, warsztatów twórczych w pracowni ceramicznej, spotkań relaksacyjnych z psycholożką, warsztatów kulinarnych, wspólnych wyjść do instytucji kultury, a także zabawy integracyjne czy wydarzenia tematyczne. Wszystko to by pobudzić ciekawość i wyobraźnię oraz wesprzeć rozwój twórczego myślenia dzieci. Dodatkowo oferujemy pomoc w nauce i odrabianiu lekcji – w końcu każde z nas czasem potrzebuje odrobinę wsparcia w zadaniach i łamigłówkach.

 

Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży działa codziennie – od poniedziałku do piątku – w godzinach 15:30-19:30. W tym czasie na miejscu czekają animatorki, które prowadzą zajęcia dla Waszych pociech.

fot. Marta Sobala

Chcesz wziąć udział?

Rekrutację prowadzimy w trybie ciągłym za pośrednictwem formularza online — wszystkich rodziców serdecznie zachęcamy do zgłoszenia swoich dzieci na nasze zajęcia! Po wypełnieniu formularza wyślemy mailowo informację o harmonogramie zajęć i wolnych miejscach na dany miesiąc.

Przesłanie zgłoszenia dziecka jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu projektu (prosimy o zapoznanie się z nim przed zapisaniem dziecka). Regulamin projektu znajdziesz tutaj.

Jak do nas dotrzeć?

fot. Jerzy Wypych

Mieścimy się w podwórku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a, na I piętrze byłej siedziby Wrocławskich Mieszkań – i to właśnie tutaj zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30-19:30. Informacje na temat wydarzeń, które organizujemy dla lokalnej społeczności w innych, niż regularne godziny działania Centrum znajdziecie w zakładce AKTUALNOŚCI lub na dedykowanej osiedlu stronie internetowej www.placgrunwaldzki.com.

Najbliższy przystanek tramwajowo-autobusowy nazywa się Kliniki – Politechnika Wrocławska i jest położony w odległości około 140 metrów od naszej siedziby.

 

Trasa pomiędzy przystankiem i Centrum Aktywności Lokalnej to trzy przejścia przez jezdnię – przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną przez ulicę Marii Skłodowskiej-Curie, przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną przez ulicę Łukasiewicza oraz przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej przez kolejny odcinek ulicy Łukasiewicza. Wejście w podwórze, na którym znajduje się nasza siedziba wymaga przejścia koło restauracji Pasibus, minięcia muralu i przejścia odległości około 89 metrów.

 

Na przystanek Kliniki – Politechnika Wrocławska dotrzecie tramwajami o numerze: 1, 2, 4, 10, 16, WLT oraz autobusami o numerze: 115, 145, 146, 253, 255 i 315.

 

Nasza lokalizacja na Mapach Google dostępna jest tutaj.

fot. Jerzy Wypych

Wskazówki jak do nas dotrzeć w Polskim Języku Migowym:

Harmonogram zajęć:

CZERWIEC

 • PONIEDZIAŁEK 3.06

  PIKNIK

  Początek tygodnia spędzimy w Parku Szczytnickim, gdzie zorganizujemy piknik! Wyjście urozmaicimy grami i zabawami na świeżym powietrzu oraz pysznymi przekąskami! 

   

 

 • WTOREK 4.06

  GRY I ZABAWY ZRĘCZNOŚCIOWE

  Będzie to dzień pełen aktywności i zabawy! Na dzieci czekać będzie tor przeszkód, gdzie będą mogły sprawdzić swoje umiejętności i szybkość. Nie zabraknie również labiryntu czy kręgli – idealnych dla tych, którzy chcą sprawdzić swoją precyzję i zręczność.

   

 • ŚRODA 5.06

  GRY I ZABAWY W PARKU SZCZYTNICKIM

  Podczas tych zajęć dzieci będą miały okazję bawić się na świeżym powietrzu i cieszyć się aktywnością fizyczną. Wspólnie z innymi uczestnikami będą grać w emocjonującą grę w dwa ognie, wspólnie skakać przez skakankę czy rozegrają mecz plenerowej siatkówki. Wszystkich chętnych zapraszamy na słoneczne, wiosenne popołudnie pełne ruchu i dobrej zabawy!

   

 • CZWARTEK 6.06

  PLANSZÓWKOWY ZAWRÓT GŁOWY

  Zapraszamy tego dnia wszystkich fanów i wszystkie fanki gier planszowych! Podczas zajęć będziemy grali w wiele gier z naszej kolekcji planszówek. Zachęcamy uczestników do przyniesienia także własnych gier.

   

 • PIĄTEK 7.06

  WIECZÓR FILMOWY

  Zapraszamy na niezapomniany wieczór filmowy dla dzieci, gdzie zamieniamy naszą przestrzeń w magiczną salę kinową, a w powietrzu unosić będzie się zapach pysznego popcornu!

   

 • PONIEDZIAŁEK 10.06

  SENSORYKA MAŁEGO CERAMIKA

  Podczas zajęć uczestniczki i uczestnicy warsztatu skupią się na poznawaniu właściwości gliny, wykonując ćwiczenia wzmacniające integrację sensoryczną. Zajęcia mają także na celu rozwijanie kreatywności, zdolności manualnych i umiejętności planowania. 

   

 

 • WTOREK 11.06

  GRY I ZABAWY ZRĘCZNOŚCIOWE

  Będzie to dzień pełen aktywności i zabawy! Na dzieci czekać będzie tor przeszkód, gdzie będą mogły sprawdzić swoje umiejętności i szybkość. Nie zabraknie również labiryntu czy kręgli – idealnych dla tych, którzy chcą sprawdzić swoją precyzję i zręczność.

   

 • ŚRODA 12.06

  WARSZTATY MOCY 

  Podczas warsztatów mocy uczestnicy i uczestniczki, na podstawie wspólnie przeczytanych fragmentów książek, będą rozmawiać i tworzyć plastycznie. Będą to zajęcia wspomagające rozwój: wzmacniające pewność siebie, wydobywający mocne strony, rozwijający zainteresowania, umiejętności manualne czy psychospołeczne oraz kreatywność. To również okazja dla dzieci do budowania relacji z rówieśnikami.

   

 • CZWARTEK 13.06

  WARSZTAT HAFTOWANIA

  Podczas warsztatów dzieci będą tworzyć piękne wzory i projekty, rozwijając przy tym swoją kreatywność oraz umiejętności manualne.

   

 • PIĄTEK 14.06

  WARSZTAT SZYDEŁKOWANIA 

  Kontynuujemy naukę podstaw szydełkowania, które ma na celu rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych.