Oferta Odpłatna

Fundacja Ładne Historie powstała w 2016 roku z inicjatywy osób, które zdecydowały się wykorzystać swoje umiejętności i wieloletnie doświadczenie w pracy projektowej do realizacji działań nastawionych na kreowanie zmiany społecznej w otaczającym nas świecie. Jedną z silnych stroną naszej organizacji jest przede wszystkim zasób kompetencji i wiedzy, jaki wypracowaliśmy na przestrzeni ostatnich lat – nasza kadra to osoby posiadające wysokie kwalifikacje w obszarze szeroko pojętej edukacji, animacji kulturowej i społecznej, ekologii.

 

Możesz skorzystać z naszego bogatego doświadczenia, zapraszając nas do odpłatnej współpracy w jednym z poniższych obszarów!

fot. Kalina Żaczek

 

Naszą ofertę kierujemy do firm, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych.

 

Każde zapytanie traktujemy indywidualnie – zachęcamy do kontaktu! Porozmawiamy o Waszych potrzebach i na tej podstawie zaprojektujemy uszyte na miarę wydarzenie.

 

Możliwe obszary współpracy:

  • organizacja półkolonii, warsztatów, zajęć i wydarzeń animacyjnych i integracyjnych dla dzieci i młodzieży;
  • organizacja kreatywnych, integracyjnych szkoleń i warsztatów wspierających rozwój; kompetencji miękkich u młodzieży i dorosłych;
  • organizacja wydarzeń animacyjnych, takich jak pikniki i festyny;
  • organizacja konferencji, seminariów, szkoleń i wizyt studyjnych dla kadr;
  • organizacja integracyjnych spacerów i wycieczek górskich dla dzieci, dorosłych i rodzin oraz dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Co zyskacie, zamawiając u nas usługi?

  • unikalne, zaprojektowane specjalnie dla Was wydarzenie;
  • wysoką jakość współpracy i realizacji powierzonych nam zadań;
  • gwarancję działania w duchu zrównoważonego rozwoju;
  • możliwość współpracy z wykwalifikowaną, zaangażowaną kadrą.

 

Wspierając nas – wspieracie rozwój sektora społecznego w naszym regionie!

fot. Marcin Szczygieł

Naszą pracę opieramy o relacje, budujemy poczucie tożsamości i więzi z tym, co lokalne, bliskie i istotne. Działania planujemy tak, by przyczyniały się do poprawy dostępności, różnorodności i innowacyjności oferty kulturalnej i społecznej. Wierzymy, że organizacja pozarządowa powinna działań w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego – zarówno na poziomie codziennych praktyk, jak i w obszarze programowym.

 

Naszą pasją jest dzielenie się wiedzą – wierzymy, że wymiana praktyk i transfer umiejętności stanowią solidną podstawę do budowania i rozwijania potencjału społecznego. Jesteśmy organizacją aktywnie sieciującą się i działającą w grupach branżowych, ale w swoim portfolio mamy także szereg projektów dotyczących współpracy międzysektorowej – te lubimy najbardziej, bo pozwalają nam spojrzeć na realizowane przez nas działania z zupełnie nowej perspektywy!

Zakończyliśmy wiosenny cykl warsztatów dotyczących praw dziecka w 15. szkołach podstawowych na terenie gmin wchodzących w skład Aglomeracji Wrocławskiej!

 

Otwarta Pracownia Edukacyjna to program realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Aglomeracji Wrocławskiej, w ramach którego prowadzimy warsztaty na podstawie autorskich materiałów edukacyjnych opracowanych specjalnie w ramach tego działania. Dziękujemy za zaufanie!

 

Spotkania z uczniami i uczennicami przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Zarówno nauczyciele i nauczycielki, jak i uczniowie_ennice przyjęli nas z otwartymi ramionami, pokazując nam, że rozmowy z dziećmi na temat ich praw są niezwykle potrzebne!

 

Od marca mieliśmy okazję przeprowadzić 45 warsztatów o prawach dziecka z młodzieżą z klas VI i VII. Wspólnie przyglądaliśmy się zagadnieniom takim jak: prawo do szacunku i godności osobistej, prawo do wypowiedzi i wyrażania własnego zdania, prawo do życia bez przemocy, do poczucia bezpieczeństwa i nietykalności osobistej oraz prawo do wyrażania emocji. Spotkaniom towarzyszyły rozmowy, a nierzadko również  żywe dyskusje i debaty! Tworzyliśmy plastycznie, ponieważ czasem łatwiej przecież wyrazić się poprzez działania manualne!

fot. Marta Sobala

Zapraszamy do kontaktu!