Kochasz góry? Lubisz pomagać? Chcesz się zaangażować?

Zostań wolontariuszką_em projektu „Łączą nas góry!”

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WOLONTARIAT
  1. Lato na podwórkuŁączą nas góry

  2. TakNie
 

* Wypełnij, bardzo dla nas ważne.

Szanujemy Twoją prywatność. Nie udostępniamy nikomu korespondencji ani danych kontaktowych bez twojej zgody. Więcej o naszych zasadach przeczytasz w Polityce Prywatności.


O projekcie

W ramach projektu „Łączą nas góry” organizujemy wycieczki górskie dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Dlaczego? Bo wierzymy, że góry są dla wszystkich.

Na górskim szlaku każdy jest równy wobec przyrody czy innych ludzi. Dlatego też to właśnie turystyka górska jest jedną z form rehabilitacji, która pozwala skupić się na możliwościach, a nie na ograniczeniach. Tego lata wykorzystamy potencjał gór do kształtowania siły charakteru i zwiększania motywacji, ale także do tworzenia społeczności opartej na wspólnych pasjach i przeżyciach. Wspólne doświadczanie gór ma pomóc niepełnosprawnym dzieciom podnieść ich samoocenę, zyskać pewność siebie i skupić się na wytyczaniu sobie celu, rozpoznaniu własnego potencjału, a przede wszystkim wiarę we własne możliwości.

Na Dolnym Śląsku istnieją już bardzo dobre warunki dla turystyki osób z niepełnosprawnościami. Wiele z górskich tras w Górach Suchych, Izerskich i Sowich jest już dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Nie oznacza to jednak, że korzystanie z nich jest dla tych osób łatwe. Wymaga ono bowiem specjalistycznego sprzętu, który jest drogi i trudno dostępny. W ramach projektu „Łączą nas góry!” chcemy wspólnie pokonywać te bariery i dzielić się z innymi naszą miłością do gór. Dzięki wsparciu ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014-2020 możemy również zapewnić niezbędny sprzęt i wsparcie profesjonalistów.

Jakie działania planujemy w 2019 roku?

5 wycieczek dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach oraz 5 wycieczek dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową – mieszkańców powiatów świdnickiego i wrocławskiego.

AKTUALIZACJA: dodatkowe terminy wycieczek dzięki dofinansowaniu z PZU!

W ramach akcji „Pomoc to moc – społeczna odpowiedzialność PZU” otrzymaliśmy dofinansowanie, dzięki któremu możemy zaproponować dodatkowe wyjazdy, zarówno dla rodzin prywatnych, jak i Domów Pomocy Społecznej.

Wycieczki z rodzinami prywatnymi odbędą się na Piec w Rudawach Janowickich w następujących terminach: 31 sierpnia, 15 września oraz 22 września.
Z wychowankami DPS-ów wybierzemy się w góry w dwóch dodatkowych terminach: 13 września oraz 20 września.

Chcesz wziąć udział?

Osoby i grupy chętne do wzięcia udziału w projekcie zachęcamy do zgłaszania się drogą mailową na adres: zapisy@ladnehistorie.pl. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Fundację danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Fundacji.

Formularz zgłoszeniowy (PDF)

Formularz zgłoszeniowy (DOC)


Organizatorem projektu jest Fundacja Ładne Historie.

Partnerami projektu są: Lokalna Organizacja Turystyczna, Powiat Świdnica, Stowarzyszenie Charytatywno Opiekuńcze im. Marii Teresy Gerhardinger ze Świebodzic, Klub Studencki Olimp.