Kochasz góry? Lubisz pomagać? Chcesz się zaangażować?

Zostań wolontariuszką_em projektu „Łączą nas góry!”

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WOLONTARIAT
  1. Lato na podwórkuŁączą nas góry

  2. uczennicą/uczniemosobą pracującąosobą bezrobotną
 

* Wypełnij, bardzo dla nas ważne.

Szanujemy Twoją prywatność. Nie udostępniamy nikomu korespondencji ani danych kontaktowych bez twojej zgody. Więcej o naszych zasadach przeczytasz w Polityce Prywatności.


O projekcie

W ramach projektu „Łączą nas góry” organizujemy wycieczki górskie dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Dlaczego? Bo wierzymy, że góry są dla wszystkich.

W 2019 roku zrealizowaliśmy pierwszą edycję projektu z zakresu integracji i aktywizacji społecznej Łączą nas góry, który polega na organizacji wycieczek górskich dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin i osób z najbliższego otoczenia. Pokonując stereotypy, sprawiliśmy, że przepiękne Sudety stały się dostępne dla tych, którzy na co dzień pokonują o wiele większe trudności. 

Turystyka górska to fantastyczna forma rehabilitacji, jednak takie wyprawy wymagają sprzętu, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dzięki przyznanym dotacjom mogliśmy zapewnić taki sprzęt i zorganizować 15 wycieczek, na których byli obecni rehabilitanci, przewodnicy górscy i wolontariusze – osoby w każdym wieku, które zgłosiły chęć pomocy i dołączenia do nas na górskim szlaku, często z własnymi rodzinami. Było to 15 górskich wędrówek, podczas których panowała radosna i swobodna atmosfera. Dzięki realizacji projektu zabraliśmy w góry 96 osób z niepełnosprawnościami i ponad 120 osób zdrowych, które poszły z nami, by pomagać i razem spędzić cudowny czas.

Do projektu chętnie przyłączały się całe rodziny, ale również przedsiębiorcy i zwykli ludzie, którzy z przyczyn zdrowotnych nie mogli wybrać się w góry, ale chcieli być częścią wypraw. Właściciele lokalnego centrum sportowego namówili ćwiczące w nim osoby na wolontariat, by wykorzystać siłę mięśni nie tylko na siłowni. Mała świdnicka restauracja przygotowała na jedną z wycieczek dodatkowe posiłki dla wszystkich uczestników. Pani Maria, która z racji problemów ze zdrowiem nie mogła uczestniczyć w wycieczkach, na każdą z nich przekazywała Fundacji domowe racuchy z jabłkami. Projekt Łączą nas góry zapoczątkował wśród ludzi pozytywne poruszenie, które chcemy kontynuować również w 2020 roku.


Nowe terminy wycieczek podamy już wkrótce!


Galeria

Chcesz wziąć udział?

Osoby i grupy chętne do wzięcia udziału w projekcie zachęcamy do zgłaszania się drogą mailową na adres: zapisy@ladnehistorie.pl. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Fundację danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Fundacji.


Organizatorem projektu jest Fundacja Ładne Historie.

Facebook: https://www.facebook.com/LaczaNasGory/
Instagram: https://www.instagram.com/LaczaNasGory/