Zajęcia podwórkowe

W czasie naszych zajęć podwórkowych dzieci i młodzież mają szansę wyrazić swoje zdanie, uczą się dyskutować, słuchać, opowiadać o swoich przeżyciach, a jednocześnie fantazjują, kreują, konstruują, projektują, rysują, tańczą i grają w ulubione gry podwórkowe. Dzięki kreatywnym zadaniom ich uwaga jest skoncentrowana na działaniu, współpracy i tworzeniu, ruchu i interakcjach, zamiast na ekranie telefonu i przeglądaniu mediów społecznościowych.

 

Podwórko odzyskuje swoją dawną funkcję przestrzeni do spotkania, rozmów, zabawy, aktywności, wymiany serdecznych gestów oraz kształtowania i wyrażania dziecięcej wyobraźni. Dotyczy to nie tylko samych dzieci, ale również ich rodziców, dziadków, sąsiadów, którzy również są obecni podczas naszych działań.

 

W ciągu dziesięciu tygodni wakacji niemal codziennie na którymś ze świdnickich podwórek odbywają się zajęcia artystyczne, kreatywne i ruchowe, wzbogacone o takie aktywności jak Międzypokoleniowy Teatrzyk Podwórkowy czy lekcje języka migowego dla dzieci.

fot. Kalina Żaczek

Harmonogram zajęć

 • 2024
 • 24 czerwca – 25 sierpnia 2024 w godzinach 16:30 – 19:30

   

  • PONIEDZIAŁKI
   Osiedle Zarzecze – boisko przy ul. Kilińskiego za blokami TBS.W przypadku deszczu zajęcia będą się odbywać w Salce Parafialnej przy ul. Rolniczej 9.
  • WTORKI
   Osiedle Zawiszów – skwer przy ul. Galla Anonima.W przypadku deszczu zajęcia będą się odbywać w Szkole Podstawowej nr 1.
  • ŚRODY
   Osiedle Młodych – boisko przy ul. Kozara-Słobódzkiego 21.W przypadku deszczu zajęcia będą się odbywać w Klubie Seniora przy ul. Kozara-Słobódzkiego 19.
  • CZWARTKI
   Park przy ul. Gdyńskiej.W przypadku deszczu zajęcia będą się odbywać w Dziennym Domu Senior+ przy ul. Saperów 27.

   

  fot. Kalina Żaczek

   

Regulamin zajęć

Regulamin zajęć do pobrania tutaj (50 KB, PDF)

 


Dofinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.
Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków gminy Miasta Świdnica.