W ramach projektu Odetchnij z kulturą w 2021 roku planujemy organizację cyklu koncertów plenerowych oraz warsztatów arteterapii.

Jest to nowe działanie Fundacji Ładne Historie, do którego zainspirowały nas rodziny osób z niepełnosprawnościami, które poznaliśmy podczas dotychczasowych działań.

Pomarańczowa grafika, po lewej stronie napis: odetchnij z kulturą. Poniżej dopisek: cykl twórczych zajęć dla rodzin osób z niepełnosprawnościami. Szczegóły: ladnehistorie.pl/odetchnij-z-kulutra. Po prawej stronie pasek z logotypami organizatorów oraz elementy graficzne: kamera, wieczne pióro, słońce zachodzące nad górami.

Projekt Odetchnij z kulturą polega na zapewnieniu uczestnikom aktywnej opieki wytchnieniowej, w taki sposób by z różnorodnych form arteterapii mogły korzystać zarówno osoby niepełnosprawne jak i ich opiekunowie i całe rodziny. Warsztaty plastykoterapii czy choreoterapii dla dzieci i młodzieży będą odbywały się równolegle do warsztatów filmoterapii dedykowanych rodzicom. Takie rozwiązanie daje obu zainteresowanym stronom możliwość komfortowego udziału w zajęciach. Chcemy poprzez nasze działania zatroszczyć się również o rodziców, niemogących na co dzień pozwolić sobie na uczestnictwo w podobnych wydarzeniach.

Projekt rozpoczniemy już w lipcu od wydarzeń muzycznych. Przygotowaliśmy koncerty plenerowe dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej, odbywające się w ogrodach na terenie ich placówek.

Zagrają:

  • Paweł Lisiecki Quartet – 7 lipca, godzina 12:00 – DPS – Świebodzice
  • Jacek Szreniawa Trio – 13 lipca, godzina 10:30 – DPS Jaszkotle
  • Andrzej Michalak Quartet – 19 lipca, godzina 14:00 – DPS Szklarska Poręba

Dodatkowy koncert dla rodzin

Dzięki współpracy z Fundacją Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, zaplanowaliśmy otwarty koncert jazzowy w Bukowcu, na który chcemy zaprosić wszystkich uczestników projektu Łączą nas góry wraz z ich rodzinami i opiekunami, a także partnerów i przyjaciół naszej Fundacji.

W czasie koncertu wystąpi:

  • Jerzy Kaczmarek Quartet – 10 lipca (sobota) 16:00 – Bukowiec Dolina Pałaców i Ogrodów

Wspólne uczestnictwo w kulturze!

Cykl kilkunastu różnorodnych, wspólnych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz ich rodziców i opiekunów warsztatów arteterapii odbędzie się jesienią (we wrześniu i w październiku) zarówno w Świdnicy jak i we Wrocławiu.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc w drugiej połowie sierpnia dla wszystkich zainteresowanych uruchomimy zapisy.


Organizatorem projektu jest Fundacja Ładne Historie.
Zadanie finansowane przez MKDNiS w ramach programu Kultura dostępna 2021.