Pracownia kreatywna

Pracownia kreatywna to cykliczne zajęcia pozalekcyjne, realizowane dla dzieci i młodzieży w czasie trwania roku szkolnego. Program pracowni jest realizowany w ramach tematycznych cykli działań warsztatowych, odpowiednio podzielonych na grupy wiekowe.

 

Do prowadzenia zajęć zapraszamy grupę kreatywnych i doświadczonych osób – artystek_ów, animatorek/ów, edukatorek_ów i psycholożek_gów. W zależności od poruszanych tematów i obszarów, warsztaty są realizowane przy pomocy metod zaczerpniętych z dziedzin takich jak teatr, sztuki plastyczne, muzyka, projektowanie, design thinking, storytelling, trening umiejętności psychospołecznych czy uważność.

fot. Kalina Żaczek

Ideą Pracowni kreatywnej jest rozwijanie przyjaznej i pozytywnej społeczności, dzięki której dzieci i młodzież mają możliwość rozpoznać swój potencjał i nabywać nowe umiejętności. Naszym działaniom towarzyszy otwartość na dialog, wspólne tworzenie, radość, nastawienie na pasje i zabawę. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo uczestników_czek zajęć, ich komfort, dostosowanie oferty do znanych nam potrzeb grupy odbiorców, uważność w bezpośrednim kontakcie oraz stworzenie pozytywnej atmosfery sprzyjającej procesowi uczenia się.

 

Program pozwala na rozwój umiejętności życiowych, poprzez umożliwienie rozwijania umiejętności społecznych, takich jak współpraca w grupie, rozwiązywanie konfliktów, samodzielność, wytyczanie celów, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, rozpoznanie własnego potencjału, radzenie sobie z negatywnymi emocjami, komunikowanie się z otoczeniem, wyrażanie własnych potrzeb, odpowiedzialność za własne otoczenie, rozumienie zasad funkcjonowania życia społecznego.

fot. Kalina Żaczek

Zrealizowane przez nas zajęcia

  • 2022
  • Zrealizowane zostały dwa cykle warsztatowe w ramach projektu „(Bez)troska – pomoc psychospołeczna dla dzieci i młodzieży”, finansowanego z Programu Pajacyk – pomoc psychospołeczna Polskiej Akcji Humanitarnej:

     

     

     

    Instrukcja obsługi siebie

    O co chodzi z tymi emocjami? Co robić, gdy nie wiem, jak sobie radzić z codziennością?
    Jak mówić, żeby dorośli słuchali? Jak poczuć się dobrze ze sobą?
    Kim jestem? Gdzie zmierzam i po co?

     

    Zajęcia prowadziła Sylwia Łopacka – psycholożka z dużym doświadczeniem, spokojem, życzliwością i umiejętnością nawiązywania kontaktu z dziećmi i młodzieżą.

     

    Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw, Rynek 39/40, Świdnica.

     

     

     

    Pracownia mocy

    Warsztaty mają na celu rozwój umiejętności i kompetencji psychospołecznych, a także procesu samopoznania i wzmocnienia własnej wartości.

     

    Zajęcia prowadził Marcin Kuc – psycholog, socjoterapeuta specjalizujący się w szeroko pojętej pomocy, wsparciu i terapii dzieci, młodzieży, a także pracy z rodziną i parami. Od prawie 20-lat edukuje, terapeutyzuje, wspiera i motywuje do spełniania swoich marzeń.

     

    ul. Sikorskiego 64 (nowy budynek Limonki), Świdnica.

W chwili obecnej nie prowadzimy zajęć

Chcesz wiedzieć, kiedy powrócimy z ofertą? Zapisz się do newslettera!