Wroć
Dalej

W związku z rozwojem prowadzonego przez Fundację Ładne Historie Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA do naszego zespołu poszukujemy osoby odpowiedzialnej za animację społeczności lokalnej. 

 

Fundacja Ładne Historie powstała w 2016 roku z inicjatywy osób aktywistycznych, które zajmują się integracją, animacją, opieką wytchnieniową, edukacją, kulturą i lokalnym dziedzictwem. Fundacja realizuje swoje działania na terenie Dolnego Śląska, a nasze siedziby znajdują się w Świdnicy i we Wrocławiu. Pracujemy ze zróżnicowaną wiekowo i kulturowo społecznością, inspirujemy do współdziałania, wzbudzamy kreatywność i zachęcamy do tworzenia, uczymy wzajemnego szacunku i empatii, mobilizujemy lokalnych liderów i liderki, tworzymy rosnącą grupę osób, które chcą zrobić coś dla innych.

 

Kolorowa fotografia przedstawia grupę seniorów i seniorek siedzących przy długich stołach w jasnym pomieszczeniu. Trwają warsztaty.

zdjęcie: Paweł Rychter

 

Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA to przestrzeń do współtworzenia której zapraszamy osoby mieszkające, uczące się lub pracujące na terenie wrocławskiego osiedla Plac Grunwaldzki. W nasze działania angażujemy osoby w różnym wieku – dzieci i młodzież, społeczność studencką, dorosłych i osoby powyżej 60. roku życia. Centrum to miejsce integracji i wzmacniania sąsiedzkich relacji, wspierania oddolnych inicjatyw, organizacji wolontariatu i włączania w życie osiedla osób, które dotychczas były mało aktywne.

 

Miejsce pracy:

 

Wrocław, osiedle Plac Grunwaldzki – osoby odpowiedzialne za animację lokalną pracują zarówno w naszej siedzibie (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a), jak i w terenie.

 

Poszukujemy osoby, która:

 • posiada doświadczenie w pracy animacyjnej (mile widziane doświadczenie w pracy z lokalną społecznością);
 • posiada minimum średnie wykształcenie – mile widziane jest wykształcenie kierunkowe (np. animacja kultury, psychologia, pedagogika, kulturoznawstwo, socjologia);
 • lubi pracę z ludźmi i z łatwością nawiązuje nowe kontakty;
 • interesuje się szeroko pojętą partycypacją i aktywizacją różnych grup społecznych (mile widziane są osoby, które chcą rozwijać się w obszarach takich jak: budżety obywatelskie, dbanie o przestrzeń publiczną, współpraca z osiedlowymi osobami liderskimi);
 • jest dyspozycyjną i elastyczną godzinowo osobą  (z uwagi na charakter Centrum czasem pracujemy w weekendy lub popołudniami, kluczowa jest dla nas także dyspozycyjność w wybrane dni robocze w ciągu dnia);
 • jest osobą samodzielną, dobrze zorganizowaną i odpowiedzialną;
 • posiada doświadczenie pracy z wolontariatem;
 • biegle posługuje się językiem angielskim (dodatkowo mile widziana jest znajomość języka ukraińskiego lub rosyjskiego);
 • biegle posługuje się cyfrowymi narzędziami do pracy projektowej (pakiet Google, Microsoft Office).

 

Oferujemy:

 • zatrudnienie w wymiarze godzin odpowiadających ½ etatu lub ¾ etatu – początkowo na okres próbny 3 miesięcy, przestrzeń do pracy w naszym biurze oraz narzędzia niezbędne do realizacji powierzonych zadań;
 • miesięczne wynagrodzenie w kwocie 2500 zł netto (½ etatu) lub 3500 zł netto (¾ etatu);
 • zatrudnienie najwcześniej od 15 lipca 2024 roku;
 • pracę w zgranym, dynamicznym i pełnym energii zespole;
 • możliwość udziału w atrakcyjnych szkoleniach i warsztatach.

 

Kolorowa fotografia wykonana podczas święta osiedla. Przy długim stole rozstawionym na łące siedzą dzieci i zajmują się kolorowankami.

zdjęcie: Anna Pazdej

 

Jak aplikować?

 

Osoby zainteresowane prosimy o wysyłanie zgłoszeń – na które składają się Curriculum vitae oraz list motywacyjny w formacie pdf – drogą mailową na adres fundacja@ladnehistorie.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 7 lipca 2024 roku włącznie. Rozmowy kwalifikacyjne z zaproszonymi przez nas osobami odbędą się w siedzibie Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a, I piętro, budynek w podwórzu) w dniach 8-12 lipca 2024 roku. O wynikach rekrutacji poinformujemy drogą mailową do dnia 15 lipca 2024 roku.

 

Wzięcie udziału w niniejszej rekrutacji jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata/kandydatki przez Fundację Ładne Historie – operatora Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA – na potrzeby realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).