Wroć
Dalej

Z radością i wzruszeniem spoglądamy wstecz na miniony rok, który obfitował we wspólne inicjatywy i działania. Nasze Ładne Historie opowiadają o ludziach, o wspólnym tworzeniu, o znaczeniu różnorodnych i solidnych społecznych powiązań. Dziękujemy za to, że jesteście z nami, będąc integralną częścią tych inspirujących historii! Jesteśmy z tego powodu niezmiernie dumni!

 

Dzięki Waszemu zaangażowaniu mogliśmy kolejny rok wspólnie przemierzać górskie szlaki Sudetów, przełamując stereotypy i pokazując, że góry są dla wszystkich. W tym sezonie projektu Łączą nas góry zorganizowaliśmy jeszcze więcej wycieczek, które kontynuowaliśmy też jesienią. W ciągu całego roku tworzyliśmy piękne wspomnienia na szlakach: Rymarz, Chełmiec, Jagodna, Wysoki Kamień, Góry Kaczawskie, Samotnia, Stóg Izerski, Zamek Bolczów, a także podczas nocnej wyprawy na Polanę Jakuszycką, wycieczki rowerowej na Orle i wspólnego spania pod namiotami w Andrzejówce.

 

Kolorowa, pozioma fotografia: szerokim górskim szlakiem na rowerze jedzie młoda kobieta z burzą rudych loków. Do jej roweru przyczepiony jest specjalistyczny wózek, w którym leży młody chłopak. Trwa wycieczka rowerowa.

fot. Michał Kacprzak

 

Przez cały rok realizowaliśmy działania w ramach programu Odetchnij, w tym warsztaty i wyjazdy wytchnieniowe dla rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami, wycieczki wytchnieniowe i koncerty dla podopiecznych placówek wsparcia dziennego i stacjonarnego.

 

fot. Jacek Rękas

 

Miniony rok to również czas na rozwój i pogłębianie relacji pomiędzy osobami tworzącymi Ogólnopolska Sieć Turystyki Wytchnieniowej – dziękujemy za wszystkie inspirujące spotkania i cenne, wspólne doświadczenia!
 
W Świdnicy po raz kolejny stworzyliśmy przyjazną przestrzeń do integracji międzykulturowej i międzypokoleniowej, dostarczając okazji do spotkań, rozwoju i budowania relacji. Wspólnie z Wami mogliśmy realizować działania w ramach projektów: Lato na podwórku, „Międzykulturowy Uniwersytet Trzeciego Wieku”, „Skatepark”, „Otwarta Pracownia Międzykulturowa”, „Letnie kino na kocach”.

 

fot. Kalina Żaczek

 

Na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu integrowaliśmy lokalną społeczność i rozwijaliśmy otwartą przestrzeń do kreatywnego spędzania czasu i wzmacniania sąsiedzkich więzi. W ramach Plac Grunwaldzki OD NOWA zrealizowaliśmy takie projekty, jak „Centrum Aktywności Lokalnej”, „Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży”, „Osiedle dla Sztuki”, „Plac Grunwaldzki – Nieopowiedziana Historia” i podczas wielu wydarzeń, m.in. Święto Osiedla Plac Grunwaldzki i kampania do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

fot. Marcin Szczygieł

 

Mamy nadzieję, że nadchodzący Nowy Rok obdarzy nas jeszcze więcej okazji do spotkań i wspólnego tworzenia niezapomnianych chwil. Życzymy Wam zdrowia oraz wszelkiej pomyślności!
 
A jeżeli podoba Wam się to, co robimy i chcecie wesprzeć nasze działania, to zachęcamy do wpłat do wirtualnej puszki! ladnehistorie.pl/wesprzyj-nas