Wroć
Dalej

Już po raz ósmy Fundacja Ładne Historie organizuje dzieciom czas w okresie wakacyjnym w czterech lokalizacjach w Świdnicy — na Osiedlu Zarzecze, Osiedlu Zawiszów, Osiedlu Młodych oraz w parku przy ul. Gdyńskiej. Kolejna edycja programu wystartuje już niedługo — w poniedziałek 26 czerwca i potrwa do 24 sierpnia.

 

Na zdjęciu kolorowa duża chusta widziana z góry na trawie a na niej leży grupa osób, część w okularach, część z podniesionymi do góry nogami i rękoma.
fot. Aleksander Łężniak

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie DOŚWIADCZANIE

 

Zaprosimy najmłodszych mieszkańców i mieszkanki Świdnicy do wspólnych przygód, doświadczania przyrody, swobodnej zabawy, spontanicznego ruchu i korzystania z wyobraźni. Zależy nam na zachowaniu włączającej formuły programu i wspólnym celebrowaniu dzieciństwa.

 

W czasie zajęć podwórkowych dzieci mają szansę wyrazić swoje zdanie, uczą się dyskutować, słuchać, opowiadać o swoich przeżyciach, a jednocześnie fantazjują, kreują, konstruują, projektują, rysują, tańczą i grają w ulubione gry podwórkowe. Dzięki kreatywnym zadaniom ich uwaga jest skoncentrowana na działaniu, współpracy i tworzeniu, ruchu i interakcjach.

 

Poza tym na uczestników/czki czekają wspólne gry podwórkowe, dużo śmiechu, wspólnej zabawy oraz warsztaty — ruchowe, plastyczne, język migowy oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Nie będzie nudy!

 

 

Wszystkie zajęcia w ramach Lata na podwórku są otwarte, bezpłatne i nie wymagają zapisów. Odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 16:30-19:30 na czterech osiedlach:

 

  • PONIEDZIAŁKI: Podwórko przy ul. Kilińskiego (Osiedle Zarzecze)
  • WTORKI: Skwer przy ul. Galla Anonima (Osiedle Zawiszów)
  • ŚRODY: Podwórko przy ul. Prądzyńskiego (Osiedle Młodych)
  • CZWARTKI: Podwórko przy ul. Gdyńskiej

 

Szczegóły w zakładce Lato na podwórku 2023

 

5 młodych osób w triumfalnym geście trzyma nad głowami deskorolki.
fot. Kalina Żaczek

Skatepark ’23 otwarcie sezonu

 

Zanim spotkamy się na świdnickich podwórkach zapraszamy Was i Wasze rodziny oraz przyjaciół na wyjątkowe OTWARCIE SEZONU przy Polnej Drodze 2! Nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Kiedy? 6 czerwca we WTOREK o godz. 16:00.

 

Czekać na Was będą:

 

  • pokazy zawodników/zawodniczek skate’owych teamu Impowoods
  • wypożyczalnia i testy sprzętu sportowego
  • treningi wspólne- konkursy sprawnościowe z nagrodami dla uczestników/uczestniczek
  • spotkania z zawodnikami
  • strefa CHILLOUT
  • animacje dla dzieci

 

Nasi niezawodni partnerzy z firmy Electrolux pojawią się na miejscu i dopilnują, aby nie zabrakło również kultowego już popcornu!

 

Na testy sprzętu/treningi wspólne nie obowiązują tego dnia zapisy! Na miejscu trzeba będzie jednak wypełnić i podpisać zgodę rodzica na udział w aktywnościach.

 

REGULAMIN ZAJĘĆ:

 

 


Organizatorem projektu jest Fundacja Ładne Historie.

Działanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego (wartość finansowania: 115 000,00 PLN; całkowita wartość projektu: 177 000,00 PLN) oraz środków Gminy Miasta Świdnica ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu w ramach realizacji zadań Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2022 rok.

Facebook: facebook.com/LatoNaPodworku/
Instagram: instagram.com/LatoNaPodworku/