Wroć
Dalej

Już po raz siódmy Fundacja Ładne Historie organizuje dzieciom czas w okresie wakacyjnym w czterech lokalizacjach w Świdnicy — na Osiedlu Zarzecze, Osiedlu Zawiszów, Osiedlu Młodych oraz w parku przy ul. Gdyńskiej. Kolejna edycja programu wystartowała już dzisiaj — w poniedziałek 20 czerwca i potrwa do końca sierpnia.

 

Na zdjęciu kolorowa duża chusta widziana z góry na trawie a na niej leży grupa osób, część w okularach, część z podniesionymi do góry nogami i rękoma.
fot. Aleksander Łężniak

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest (BEZ)TROSKA. Zaprosimy najmłodszych mieszkańców Świdnicy do wspólnych przygód, doświadczania przyrody, swobodnej zabawy, spontanicznego ruchu i korzystania z wyobraźni. Pomogą nam w tym specjalnie na ten cel zaprojektowane karty edukacyjne, na których znajdziecie ciekawe zadania, łamigłówki, wyzwania i wiele innych kreatywnych propozycji. W tym roku przygotowaliśmy również karty w języku ukraińskim, a podczas zajęć obecna będzie animatorka, która wspierać będzie dzieci z  Ukrainy. Zależy nam na zachowaniu włączającej formuły programu i wspólnym celebrowaniu dzieciństwa.

Na zdjęciu grupa dzieci siedzi w parku na kocu trzymają kartonowe pudełka i słuchają dwóch pań w białych koszulkach. W tle winder z napisem Lato na podwórku i drzewa.
fot. Kalina Żaczek

W czasie zajęć podwórkowych dzieci mają szansę wyrazić swoje zdanie, uczą się dyskutować, słuchać, opowiadać o swoich przeżyciach, a jednocześnie fantazjują, kreują, konstruują, projektują, rysują, tańczą i grają w ulubione gry podwórkowe. Dzięki kreatywnym zadaniom ich uwaga jest skoncentrowana na działaniu, współpracy i tworzeniu, ruchu i interakcjach.

 

Poza tym na uczestników/czki czekają wspólne gry podwórkowe, dużo śmiechu, wspólnej zabawy oraz warsztaty — ruchowe, plastyczne, język migowy oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Nie będzie nudy!

 

 

Wszystkie zajęcia w ramach Lata na podwórku są otwarte, bezpłatne i nie wymagają zapisów. Odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 16:30-19:30 na czterech osiedlach:

    • PONIEDZIAŁKI: Podwórko przy ul. Kilińskiego (Osiedle Zarzecze)

    • WTORKI: Skwer przy ul. Galla Anonima (Osiedle Zawiszów)

    • ŚRODY: Podwórko przy ul. Prądzyńskiego (Osiedle Młodych)

    • CZWARTKI: Podwórko przy ul. Gdyńskiej

 

REGULAMIN ZAJĘĆ:

 


Organizatorem projektu jest Fundacja Ładne Historie.

Działanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego (wartość finansowania: 115 000,00 PLN; całkowita wartość projektu: 177 000,00 PLN) oraz środków Gminy Miasta Świdnica ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu w ramach realizacji zadań Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2022 rok.

Facebook: facebook.com/LatoNaPodworku/
Instagram: instagram.com/LatoNaPodworku/