Wroć
Dalej

Przed nami pierwsza wyprawa inwentaryzacyjna w ramach projektu (Po)łączą nas góry! Razem rozwijamy turystykę społeczną!

 

Pomarańczowa grafika, po prawej stronie napis: (Po)łączą nas góry! Poniżej dopisek: Razem rozwijamy turystykę społeczną. Na samym dole pasek z logotypami: Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, Fundacja Ładne Historie i Łączą nas góry oraz dopisek o finansowaniu: Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Po lewej stronie grafika: dwie postaci z plecakami górskimi wędrują po górskich szczytach.

 

Rozpoczynamy testowanie sudeckich tras górskich możliwych do przebycia przez osoby z niepełnosprawnościami. Naszym celem i pragnieniem jest stworzenie osobom z niepełnosprawnościami, ich opiekunom i opiekunkom oraz rodzicom, warunków do samodzielnego korzystania z turystyki górskiej. Dlatego już w najbliższą niedzielę 15 maja wybieramy się w Góry Sowie na Przełęcz Jugowską – Kozie Siodło.

 

Razem z uczestniczkami i uczestnikami projektu – testerami_kami, którymi są osoby z niepełnosprawnościami oraz wspierającymi nas wolontariuszkami_szami, wyznaczymy dostępne trasy, które razem z mapami i praktycznymi wskazówkami zostaną umieszczone na zakończenie projektu, na nowo stworzonej stronie internetowej. Trzymajcie kciuki i życzcie nam słońca!

 

Kolejna wyprawa jeszcze w tym miesiącu! 24 maja wyruszamy na Przełęcz Tąpadła i Radunię. A w czerwcu planujemy następne trzy!

 

Do zobaczenia!

 

fot. Marcin Trzpiot

Organizatorem projektu jest Fundacja Ładne Historie.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

facebook.com/LaczaNasGory
instagram.com/LaczaNasGory/

Logotyp Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny