Fundacja Ładne Historie we współpracy ze Świdnickim Centrum Wolontariatu rozpoczyna pakiet superwizji grupowych dla zespołów wolontariackich i koordynatorów oraz koordynatorek wolontariatu, a także poradnictwo psychologiczne dla wolontariuszek i wolontariuszy zagrożonych wypaleniem aktywistycznym.
Za pośrednictwem tych działań Świdnickie Centrum Wolontariatu będzie mogło skuteczniej wspierać wolontariuszy i wolontariuszki, dbając o ich dobrostan psychiczny i zawodowy. Superwizje grupowe dla zespołów wolontariackich i koordynatorów_ek wolontariatu budują społeczność i wzmacniają rozwój osobisty wolontariuszek_y. Udział w superwizji to okazja do swobodnej wymiany doświadczeń – uczestnicy i uczestniczki mają okazję dzielić się zarówno swoimi trudnościami jak i sukcesami. Wspólna rozmowa pozwala na naukę z doświadczeń innych i dostrzeganie różnych perspektyw. Dzieląc się wyzwaniami, wolontariuszki_e mogą uzyskać cenne wskazówki i strategie, które pomogą im w przyszłości unikać trudności. Superwizje sprzyjają tworzeniu silnych więzi między wolontariuszami_kami, a historie innych osób mogą inspirować do podejmowania nowych wyzwań i angażowania się w różnorodne projekty.
Pierwszeństwo skorzystania ze wsparcia będą miały osoby zarejestrowane w Systemie Obsługi Wolontariatu na stronie sow.korpussolidarnosci.gov.pl.
Pakiet superwizji grupowych dla zespołów wolontariackich i koordynatorów wolontariatu
Terminy superwizji: 16.10, 30.10, 6.11. godz. 16.30 – 18.30
Prowadząca: Natalia Pradelska – absolwentka socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim, od wielu lat zaangażowana jest w działania na rzecz lokalnych społeczności i organizacji pozarządowych. Obecnie pracuje w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, gdzie odpowiada za współpracę z różnymi stowarzyszeniami i fundacjami. Pełni także funkcję koordynatorki Świdnickiego Centrum Wolontariatu, gdzie realizuje inicjatywy skierowane do młodzieży oraz mieszkańców i mieszkanek Świdnicy. Współpracuje z instytucjami publicznymi oraz innymi partnerami, aby wspierać rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Podejmuje szereg działań wspierających rozwój wolontariatu, takich jak organizacja wydarzeń promujących aktywność społeczną, koordynacja inicjatyw wolontariackich oraz współpraca z lokalnymi organizacjami. Jej działania skupiają się na budowaniu trwałych relacji między różnymi podmiotami, co sprzyja angażowaniu lokalnych społeczności i wzmacnianiu inicjatyw społecznych.
Poradnictwo psychologiczne dla wolontariuszek i wolontariuszy zagrożonych wypaleniem aktywistycznym
Terminy: wtorki i czwartki godz. 16.30 – 18.00 (08.10.- 12.12.2024 r.)
Wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr +48 602783720
Prowadząca: Magdalena Okniańska – Uniwersytet Wrocławski – prawniczka, absolwentka Polsko Angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych, absolwentka Wyższej Szkoła Biznesu – National Louis University na kierunku psychotraumatologia. Kierowniczka Referatu Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta w Świdnicy, na co dzień zarządza pracą Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Miejskiego Centrum Wspierania Inicjatyw oraz dziewięciu osób. Inicjuje i realizuje liczne wydarzenia i inicjatywy skierowane do mieszkańców i mieszkanek Świdnicy. Prowadzi doradztwo dla organizacji pozarządowych w zakresie wolontariatu, finansów i prawa. Świadczy usługi szkoleniowe i doradcze skierowane do osób i grup nieformalnych, które są zainteresowane założeniem organizacji pozarządowej. Jest Koordynatorką Młodzieżowej Rady Miasta Świdnicy oraz „Klubu Seniora na Zawiszowie”. Współpracuje z instytucjami publicznymi i innymi partnerami w celu rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, ekonomii społecznej oraz wsparcia organizacji Pozarządowych. Ukończyła liczne kursy i szkolenia uprawniające do pracy z dziećmi i młodzieżą, prowadziła warsztaty z zakresu praw człowieka, komunikacji i wolontariatu.
Projekt Świdnica dla wolontariatu jest realizowany na terenie powiatu i miasta Świdnica w latach 2024- 2026 dzięki dofinansowaniu z programu „Partnerstwo dla Wolontariatu. Edycja 2024”, realizowanego w ramach Korpus Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018 – 2030.
Partnerami lokalnymi projektu są Świdnickie Centrum Wolontariatu, Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Fundacja Mam Pomysł.