Wroć
Dalej

Spotkajmy się w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki na czwartej w tym roku naradzie sąsiedzkiej! Tematem spotkania będzie projekt nr 213 „Wyspy Zabaw”, czyli grunwaldzka propozycja działania w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. 

 

Zielona grafika. na środku tekst: WBO: Wspólnie odmieniamy Grunwald. Głosujemy na projekt osiedlowy nr 213 dla Placu Grunwaldzkiego. 23.09-10.10.2022. Po prawej od tekstu kolaż składający się z roślin, paletek do pinponga, huśtawki i piłki do kosza.
projekt: Zuza Tokarska

Zieleń, zabawa i odpoczynek – to założenia projektu osiedlowego nr 213 „Wyspy Zabaw” w najważniejszym miejskim programie partycypacyjnym! W tegorocznej edycji wybraliśmy 2 lokalizacje, w których łączymy największe potrzeby osiedla:

  • podwórko przy Wybrzeżu Ludwika Pasteura od numeru 11 do numeru 18. Wnętrze odzyska atrakcyjne miejsce do zabaw dla dzieci. Zostanie doposażone w urządzenia do sportowej rekreacji, a mała architektura posłuży do wypoczynku pośród zieleni.

 

  • skwer im. Ireny Sendlerowej, gdzie skupimy się na rewitalizacji zieleni, ze szczególnym uwzględnieniem zewnętrznej części Skweru.  Planowane przywrócenie bezpiecznej opaski z odpowiednio dobranej zieleni będzie chronić przed zgiełkiem. Naprawa rampy dla wózków i schodów od ul. Łukasiewicza przyczyni się do zwiększenia dostępności Skweru.

 

Gdzie i kiedy?

 

Narada sąsiedzka odbędzie się 27 września (wtorek) w godzinach 17:00-19:00 w Centrum Aktywności Plac Grunwaldzki przy ulicy Skłodowskiej-Curie 63a (I piętro).

 

Dlaczego ten temat?

 

Głosowanie w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego potrwa od 23.09.2022 do 10.10.2022. Liczy się każdy oddany głos. Wystarczy, że wspólnie przekonamy odpowiednią ilość osób, by się zaangażowały i zagłosowały na jeden wybrany projekt! Przyjdźcie na spotkanie, aby lepiej poznać projekt nr 213 „Wyspy Zabaw”, wypowiedzieć swoje zdanie i wspólnie rozważyć wszystkie argumenty! Przekażcie tę informację swoim bliskim oraz sąsiadom i sąsiadkom – w większym gronie raźniej!

 

Ważne! Na miejscu będzie również możliwość oddania swojego głosu – pokażemy, jak to się robi i z wielką chęcią posłużymy wszystkim chętnym pomocą! 

 

Grupa młodych ludzi dyskutuje stojąc i siedząc wokół stołu w jasnym, dużym pomieszczeniu. Wskazują dłońmi na papiery rozłożone na stole.
fot. Marta Sobala


 

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej na osiedlu Plac Grunwaldzki” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.