Wroć
Dalej

Ruszamy z bardzo ważnym tematem!

 

Należysz do grona osób wolontariackich związanych z Fundacją Ładne Historie? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie bardzo ciekawą propozycję! Czy masz pomysł na projekt, który mógłby zmienić lokalną społeczność? Czy chcesz zrealizować inicjatywę wolontariacką, ale brakuje Ci funduszy? To właśnie nadeszła Twoja szansa! Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie na minigranty, które wspierają działania wolontariackie i społeczne inicjatywy. 

 

Kolorowa grafika: na zielonym tle czarny napis: twoja inicjatywa, wspólne działania! po obu stronach napisu dwie postaci, jedna stoi tyłem, czytając dokumenty, druga stoi przodem i unośi rękę w geście pełnym mocy.

grafika: Ola Abramik

 

Co to właściwie jest minigrant?

 

Minigranty to niewielkie kwoty przeznaczone na wsparcie inicjatyw społecznych, organizowane przez lokalne grupy i osoby wolontariackie. Dzięki nim możesz zrealizować swój projekt i wpłynąć na pozytywną zmianę w Twojej społeczności.

 

Jakie to mogą być działania?

 

To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie! Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki: mogą to być np. działania ekologiczne – jak sprzątanie, pielęgnacja przestrzeni publicznych, sadzenie roślinności, zbieranie śmieci; akcje edukacyjne i integracyjne – zorganizowanie wycieczki/warsztatu/zajęć dla zaprzyjaźnionej grupy dzieci czy młodzieży, poradnictwo dla seniorów i seniorek – przykładów jest wiele, ale oprócz wyżej wymienionych – czekamy również na Wasze pomysły.

 

Budżet na jedną inicjatywę może wynosić pomiędzy 500 a 2000 złotych. W ciągu tego roku chcemy wesprzeć cztery inicjatywy wolontariackie. Nabór wniosków prowadzimy w trybie ciągłym do wyczerpania środków lub najpóźniej do 15.09.2024 r. Działania można realizować do końca listopada 2024 r. 

 

Kolorowa fotografia przedstawia grupę seniorów i seniorek w jasnym pomieszczeniu. Część z nich stoi na środku i śpiewa, podczas gdy jeden z mężczyzn gra na gitarze, reszta siedzi przy stołach i słucha oraz robi im zdjęcia. Trwa międzykulturowe świąteczne śniadanie.

zdjęcie: Kalina Żaczek

 

Wszystkie dokumenty związane z konkursem znajdziecie poniżej:

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli coś nie jest dla Was do końca jasne i macie jakieś pytania – kierujcie je do Kosmy Krupy, naszego koordynatora wolontariatu: kosma.krupa@ladnehistorie.pl

 

Kolorowa fotografia: grupa kobiet spaceruje górskim szlakiem przez las. Dwie z nich zatrzymały się i objęły. Zdjęcie zostało zrobione zza ich pleców.

zdjęcie: Kalina Żaczek

 


 

Działanie sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności Narodowy – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

Pozioma grafika z logotypami Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego, Narodowego Instytutu Wolności i korpusu Sprawiedliwości oraz zapisem o finansowaniu projektu: Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.