Wroć
Dalej

7 października zapraszamy Was do wspólnej eksploracji grunwaldzkiej architektury! Sobotnie popołudnie spędzimy w siedzibie Plac Grunwaldzki OD NOWA, gdzie weźmiemy udział w kreatywnych warsztatach, odsłonie wystawy fotografii poświęconej modernistycznym realizacjom na Grunwaldzie, a także sąsiedzkiej wymianie ubrań.

 

Kolorowa, pozioma grafika. Na środku czarny napis: śladami architektury Grunwaldu. Poniżej zielony dopisek: warsztaty cyjanotypii i kolażu, wystawa fotografii. Dookoła tekstów rozmieszczone są biało-zielone i biało-fioletowe grafiki złożone z kwadratów.
projekt graficzny: Zuza Tokarska

Zainspirowani lokalną architekturą przygotowaliśmy dla Was nowy projekt – „Śladami architektury Grunwaldu”, w którym pierwsze skrzypce odegrają modernistyczne realizacje na Placu Grunwaldzkim. W końcu architektura jest nie tylko wyrazem tożsamości naszego osiedla, ale i źródłem artystycznych inspiracji!

 

Podczas zaplanowanych aktywności będziemy eksperymentować z kształtami i bryłami, odkrywać tajniki cyjanotypii, a także podziwiać zdjęcia autorstwa Marty Sobali, Marcina Szczygła i Anny Pazdej. Na tym nie koniec atrakcji! Przynieście niechciane bądź zapomniane ubrania, które będą wędrować w sąsiedzkim gronie podczas bezgotówkowej wymiany rzeczy z drugiego obiegu. Chętnych i chętne zachęcamy do oddania głosu na 2 grunwaldzkie projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – nr 200 dla projektu osiedlowego oraz 204 dla projektu ponadosiedlowego.

 

Kolorowa, pozioma fotografia. Na pierwszym planie mężczyzna robiący zdjęcie charakterystycznym wieżowcom na Placu Grunwaldzkim.
zdjęcie: Anna Pazdej

Program wydarzenia:

  • warsztaty cyjanotypii z Martą Sobalą;
  • warsztaty archikolażu z Marleną Szeligą;
  • wystawa fotografii przedstawiająca ikony architektury Placu Grunwaldzkiego autorstwa Anny Pazdej, Marty Sobali i Marcina Szczygła;
  • sąsiedzki swap ubrań, czyli bezpłatna wymiana ubrań;
  • mobilne punkty do głosowania w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego;
  • wegetariański poczęstunek!

 

Dokładny harmonogram wydarzenia zostanie opublikowany w październiku.

 

Kiedy i gdzie się spotykamy?

 

Wydarzenie odbędzie się 7.10 (sobota) w przestrzeni Plac Grunwaldzki OD NOWA (w podwórku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a, I piętro) i potrwa ono od 15:00 do 18:00.

Wstęp wolny! Warunkiem udziału jest zaakceptowanie postanowień regulaminu.

 


 

Wydarzenie jest częścią projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: „Kultura-Interwencje. Edycja 2023″ oraz projektu współfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.