Wroć
Dalej

Spółdzielnia Kinowa Wrocław kontynuuje swoją podróż przez miejskie osiedla, które ciekawie odpowiadają na motyw przewodni tegorocznych projekcji – „Małe ojczyzny”. 26 czerwca po raz trzeci zajrzymy na Plac Grunwaldzki. Tym razem będziemy eksplorować Kliniki – miejsce otoczone w mieście legendą i wielkim szacunkiem w związku ze swoją leczniczą działalnością.

 

 

materiały organizatora

 

„Małe ojczyzny” to hasło w ostatnich latach ponownie zyskujące w Polsce na popularności. Osiedlowe wspólnoty wzmacniają się także we Wrocławiu, stąd nasz wybór tematu na trwający rok. W ostatnią środę czerwca odwiedzamy Plac Grunwaldzki, gdzie Spółdzielnia gości już trzeci rok dzięki współpracy z Fundacją Ładne Historie. Tym razem odwiedzimy w ramach wydarzenia jedną z perełek architektonicznych tego obszaru – Kliniki, zarządzane przez Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

 

Każde ze spotkań wyróżnia się swoją własną charakterystyką. W tym przypadku podzieliliśmy wieczór na dwie części – o 19:00 rozpoczniemy spacer po terenie Klinik. Oprowadzanie będzie dostępne dla 25 pierwszych osób, które zarezerwują wstęp na wydarzenie. Spacer poprowadzi Artur Miściorak – pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i miłośnik Klinik. O 20:30 rozpoczniemy prezentację filmów. Będzie to zestaw laureatów 9. Festiwalu Filmowego SPEKTRUM w Świdnicy, cztery różne tytuły z całego świata. Dwa pierwsze („Ciepło” Klaudii Fortuniak i „Ucieczkę z miasteczka” Huberta Górskiego) zaprezentujemy w auli uniwersyteckiej, gdzie spotkamy się też na żywo z reżyserem Hubertem Górskim, a jeśli tylko pogoda pozwoli dwa kolejne szorty („Sen wujka Vakho” Joanny Roj, „Ramboy” Matthiasa Joualada i Luciena Rouxa), obejrzymy w warunkach plenerowych w zieleni i w otoczeniu urokliwej architektury.

 

Inicjatywa – pod nazwą Spółdzielni Kinowej Ołbin – wystartowała 6 lat temu. Z biegiem lat, rozpoczęliśmy eksplorację sąsiednich osiedli – Nadodrza i Placu Grunwaldzkiego, chcąc poprzez seanse filmowe dawać szansę odkrywania lokalnych zakamarków i integrować nowych mieszkańców tych obszarów. Od 2024 roku Spółdzielnia Kinowa funkcjonuje z dopiskiem „Wrocław” i odwiedzamy 5 osiedli, mogące służyć innym za przykłady małych ojczyzn. W ramach projektu odwiedzamy kolejno: Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Plac Grunwaldzki, Szczepin i Ołbin.

 

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego do udziału zapraszamy wyłącznie osoby, które zarezerwują miejsce, wysyłając maila o tytule „SPÓŁDZIELNIA” na adres e-mail rezerwacje@wrocff.com.pl. Te osoby otrzymają szczegóły dotyczące uczestnictwa w wydarzeniu.

 


 

Co: Spacer po Klinikach + Krótkie metraże nagrodzone na festiwalu Spektrum w Świdnicy

 

  • 19:00-20:15 Spacer po Klinikach (dostępny dla 25 pierwszych zapisanych osób)
  • 20:30-22:30 Krótkie metraże ze Spektrum + spotkanie z reżyserem Hubertem Górskim (liczba miejsc ograniczona)

 

Gdzie: Kliniki
Kiedy: 26 czerwca 2024 r.
Za ile: wstęp na podstawie rezerwacji (e-mail: rezerwacje@wrocff.com.pl)

 


 

Partnerem wydarzenia na Osiedlu Plac Grunwaldzki jest Fundacja Ładne Historie wspólnie z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

 

Spółdzielnia Kinowa Wrocław jest współfinansowana ze środków Gminy Wrocław.