Wroć
Dalej

Serdecznie zapraszamy Was na kolejne trzydniowe, bezpłatne szkolenia z zakresu dostępności oferty turystycznej dla osób z niepełnosprawnościami!

 

Szkolenia odbędą się :
  • w dniach 27-29.11. w Jeleniej Górze,
  • w dniach 11-13.12. w Kłodzku.

 

W dużej sali trwa seminarium. Do mikrofonu przemawia młoda kobieta - Maria Zięba, prezeska Fundacji Łądne Historie. Obok niej stoi młody mężczyzna - Daniel Gerus, pomysłodawca projektu Łączą nas góry.

fot. Marta Sobala

 

Dostępność turystyki to nie tylko infrastruktura, ale przede wszystkim dostępność usług. Osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami coraz częściej wybierają właśnie turystykę górską jako formę spędzania wolnego czasu. Uczestnicy i uczestniczki szkolenia zdobędą wiedzę na temat projektowania oferty turystycznej oraz obsługi osób z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, a także np. opiekunów z dziećmi, osób otyłych, osób niskorosłych i osób z zaburzeniami sensoryczno-motorycznymi.

 

Szkolenie poprowadzą trenerzy i trenerki z Fundacji Imago, Fundacji Katarynka oraz Fundacji Ładne Historie, w tym osoby z niepełnosprawnościami. Szkolenie ma przede wszystkim charakter praktyczny, ale jest również uzupełnione o niezbędne aspekty prawne.

 

Obowiązują zapisy poprzez formularz:

 

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona!

Szkolenie jest dedykowane Przewodnikom Sudeckim i stanowi część obchodów Roku Przewodników Sudeckich. Organizatorami szkolenia są Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

 

Podoba Ci się to, co robimy? Wesprzyj nasze działania poprzez wpłatę do wirtualnej puszki: laczanasgory.pl/wspieraj-nas/