Wroć
Dalej

Szybkie Podróże pokazują, że do odkrywania świata (głównie jego pofałdowanych partii) nie potrzeba ani pieniędzy, ani profesjonalnego ekwipunku, ani nawet umiejętności – wystarczy odwaga, wygodne buty i parę drobnych na jedzenie. Podobnie jak my w projekcie Łączą nas góry, w ramach którego organizujemy wycieczki górskie dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin udowadniają, że góry mogą być dostępne dla każdego, kto tego zapragnie!

 

W tym roku wspólnie wyruszamy na sudeckie szlaki w szczytnym celu! Dochód z akcji charytatywnej zostanie przeznaczony na realizację turystycznych wyjazdów wytchnieniowych dla rodzin dzieci z niepełnosprawnościami.

 

 

Podczas wędrówki Decathlon Polska zdecydował się przekazać na rzecz akcji 10 zł wsparcia za każdy kilometr trasy — czyli 4 tysiące złotych! Jest to efekt współpracy sklepów, które przyłączyły się do naszej akcji: Decathlon Wrocław, Decathlon Szczawno-Zdrój, Decathlon Jelenia Góra, Decathlon Zielona Góra, Decathlon Zgorzelec, Decathlon Nowy Sącz

 

Co Wy na to, żeby podwoić ten wynik?! 9000 zł to koszt wyprawy wytchnieniowej, w ramach której Mamy i opiekunki lub Ojcowie i opiekunowie mogą wybrać się wspólnie z dzieckiem na trzydniowy wyjazd wytchnieniowy do Szklarskiej Poręby. Do tej pory odbyły się dwie takie wyprawy i we wrześniu chcemy zorganizować kolejną! Dzięki zebranym środkom opłacimy niezbędne wydatki, takie jak noclegi, wyżywienie, opieka wytchnieniowa, ubezpieczenie i program arteterapeutyczny! Oczywiście — sky is the limit, chętnie zrobimy więcej niż jedną wyprawę!

 

Dorzuć się do zrzutki: zrzutka.pl/pn5ks9

 

W ramach akcji Szybcy przejdą około 400 kilometrów Niebieskim Szlakiem Sudeckim, wiodącym ze Szklarskiej Poręby do Pasterki. Myśląc o szlaku długodystansowym w Sudetach, zazwyczaj na myśl przychodzi Główny Szlak Sudecki, oznaczony kolorem czerwonym i wijący się przez 444 km Sudeckich ścieżek… Mało kto wie, że szlak ten ma swojego „młodszego” brata — niebieską trasę Szklarska Poręba – Pasterka, która przez blisko 400 km meandruje po mniej znanych zakątkach całych Sudetów. Potocznie nazywana jest Niebieskim Szlakiem Sudeckim i odwiedza mniej popularne pasma, takie jak Góry Kaczawskie, Kamienne, Bialskie, czy Bystrzyckie, pośród których w pogodny weekend godzinami można szukać turystów na próżno. W tym roku Szybki sprawdzi, czy w obecnych czasach możliwe jest doświadczenie samotności w polskich górach i czy istnieją jeszcze Dzikie Sudety…

 

Wędrówkę można śledzić z pozycją GPS na żywo na stronie: poltrax.live/szybki

 

Codzienne relacje pisane z trasy: facebook.com/SzybkiePodroze

 

Szybkie podróże we współpracy z firmą Decathlon Polska co roku organizują marsz charytatywny. Dlaczego w tym roku za cel zbiórki wybrali właśnie projekt Łączą nas góry?

 

Szybki: Fajnie jest chodzić po górach, prawda? Niebieskie niebo nad głową, dziki, pachnący grzybami las dookoła, chłodzący wiaterek na twarzy, górska ścieżka pod stopami i te widoki… Chyba każdy cieszy się na przywołanie pięknych wspomnień ze szczytowania… Niestety, nie wszyscy mogą tego doświadczyć, a przynajmniej nie o własnych siłach. Łączą nas góry organizując wycieczki wytchnieniowe pozwala poznać piękno gór osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, które inaczej nigdy by go nie poznały… Góry wiele mnie nauczyły, przede wszystkim o sobie. Dały siłę i motywację, aby nigdy się nie poddawać, bo każde podejście się kiedyś kończy i prędzej, czy później staniesz na szczycie, również tym życiowym. Każdy jest w stanie wyciągnąć swoją lekcję z obcowania z górskimi szlakami i bardzo się cieszę, że wspólnie z Decathlon Polska możemy pomóc ruszyć na szlak osobom, które bez tej pomocy zamknięte byłyby w nizinnej codzienności.

 

Anna Kasperek z firmy Decathlon Polska: Sport w życiu osób niepełnosprawnych spełnia niezwykle istotną rolę. Poza aspektem zdrowotnym równie ważne okazuje się poczucie przynależności do grupy, wyjście z  domu i otwarcie się na nowe możliwości. Naszym celem jest uczynić sport dostępnym dla każdego. Tworzymy więzi między ludźmi w społecznościach, ucząc ich jak uprawiać sport i jak się integrować. Dlatego właśnie projekt „Łączą nas góry” jest dla nas taki ważny i cieszymy się, że możemy być jego częścią.

 

Uśmiechnięta kobieta i mężczyzna stoją na grani porośniętej trawą. Za nimi rozciąga się piękny górski krajobraz.

Organizatorem projektu jest Fundacja Ładne Historie.

facebook.com/LaczaNasGory
instagram.com/LaczaNasGory