Wroć
Dalej

„Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia” to ogólnomiejska kampania, której celem jest zainspirowanie mieszkanek i mieszkańców Wrocławia do życia w zdrowy i pełen energii sposób. „Więcej zdrowia, więcej życia!” to hasło, które towarzyszy nam od pierwszej edycji kampanii – używając go, chcemy pokazać wrocławianom i wrocławiankom, że ich codzienne nawyki i przyzwyczajenia powinny sprzyjać ich dobremu samopoczuciu i kondycji. Każde z nas powinno znaleźć czas na to, aby o siebie zadbać i posłuchać swojego ciała, o czym przypomnimy Wam podczas rodzinnej imprezy 7 września przed Magnolia Park.

 

To już XV edycja „Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia”! Ulubiona kampania mieszkańców i mieszkanek Wrocławia organizowana jest przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Fundacją Ładne Historie oraz Centrum Handlowym Magnolia Park

 

Wrześniowe wydarzenie adresujemy do osób w różnym wieku – w tworzonym przez nas programie każde z Was znajdzie coś dla siebie. Na miejscu będzie można zrobić bezpłatne badania profilaktyczne, skonsultować się z ekspertkami i ekspertami, wziąć udział w pobudzających Waszą kreatywność warsztatach i zajęciach ruchowych, a także spróbować naturalnych przysmaków tworzonych z ekoproduktów. Zapraszamy Was do udziału bez względu na to czy mieszkacie w okolicy Magnolia Park i udajecie się na zakupy, czy na „Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia” jedziecie z innej części miasta – każde z Was będzie mogło skorzystać z bezpłatnej oferty, którą dla Was przygotowaliśmy.

 

Kolorowa fotografia wykonana na wydarzeniu plenerowym. Długa kolejka osób w różnym wieku czeka, by wziąć udział w loterii. Młoda kobieta przekazuje jedną z nagród młodej dziewczynie an wózku.

zdjęcie: Marta Sobala

 

Zanim jednak ogłosimy szczegóły tegorocznej edycji, zachęcamy do wzięcia udziału w naborze dla partnerek i partnerów „Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia”. 

 

Zeszłoroczne wydarzenie było dużym sukcesem, a w tym roku celebrujemy już 15. edycję tej fantastycznej inicjatywy! Cel kampanii pozostaje ten sam: promujemy zdrowy styl życia wśród mieszkańców i mieszkanek Wrocławia oraz motywujemy do zachowań prozdrowotnych poprzez działania edukacyjne, wykonywanie badań profilaktycznych w kierunku wczesnego diagnozowania zagrożeń zdrowotnych, chorób cywilizacyjnych i uzależnień, a także integrację wrocławskiej społeczności wokół tematu kampanii. Chcemy, by osoby zamieszkujące Wrocław mogły z nami spędzić sobotni, wrześniowy dzień w aktywny i twórczy sposób, jednocześnie korzystając z oferty badań profilaktycznych, spotkań i wykładów w obszarze profilaktyki, które partnerzy i partnerki wydarzenia wniosą w program.

 

 

Kolorowa fotografia wykonana podczas wydarzenia. Młoda kobieta mierzy ciśnienie seniorce oraz wypełnia kwestionariusz dotyczący jej zdrowia.

zdjęcie: Marta Sobala

 

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

 

  • Termin: 7 września 2024 roku, godz. 10:00-18:00.
  • Miejsce: przestrzeń przed głównym wejściem do CH Magnolia Park (ul. Legnicka 58, 54-204 Wrocław)
  • Jak zgłosić się do udziału w kampanii? Wypełniając internetowy formularz dostępny pod linkiem: [FORMULARZ NABORU PARTNERÓW] — zgłoszenia przyjmujemy do dnia 1 sierpnia 2024 roku włącznie.

 

Jak można zostać partnerem kampanii? 

 

  • przygotowując stoisko w dniu 7 września 2024 roku w ramach jednej z aktywności wskazanej w Regulaminie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2024,
  • proponując aktywności towarzyszące – w tym np. działania edukacyjne, animacyjne, artystyczne lub rzecznicze wynikające z i bezpośrednio nawiązujące do celów kampanii określonych w Regulaminie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2024.

 

Kogo zapraszamy do współpracy podczas „Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia”?

 

  • podmioty medyczne oferujące beneficjentom bezpłatne badania profilaktyczne, konsultacje specjalistów oraz usługi o charakterze terapeutycznym (gabinety fizjoterapeutyczne, psychologiczne),
  • producentów żywności wytwarzanej metodami ekologicznymi,
  • podmioty (w tym także organizacje pozarządowe, podmioty gospodarcze i instytucje publiczne), które swoją działalnością wpisują się w prozdrowotny charakter kampanii, tj. promują zdrowy styl życia, profilaktykę chorób, profilaktykę uzależnień, zdrowe żywienie, ekologię, aktywność fizyczną, prawidłowy rozwój dziecka, edukację prozdrowotną (w tym także edukację na rzecz zdrowia psychicznego i działania przeciwdziałające wypaleniu zawodowemu), edukację związaną z przeciwdziałaniem przemocy, wsparcie OzN i ich rodzin i opiekunów oraz inne, wpisujące się w cele kampanii.

 

W przypadku pytań odnośnie naboru lub organizacji „Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia” zachęcamy do kontaktu mailowego na adres wdpz@ladnehistorie.pl

 

Wszystkie osoby i podmioty zainteresowane włączeniem się w kampanię prosimy o zapoznanie się z jej Regulaminem dostępnym pod linkiem [REGULAMIN WDPZ 2024]. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z nieodwołalną akceptacją postanowień w/w Regulaminu.

 


 

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2024 to kampania realizowana ze środków Gminy Wrocław w ramach projektu „Organizacja i przeprowadzenie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia 2024”. Projekt realizuje Fundacja Ładne Historie.