Wroć
Dalej

Ostatnio dużo słyszy się o różnych przypadkach niebezpiecznych sytuacji związanych z wyłudzeniami i kradzieżami, które przede wszystkim dotykają osoby starsze. Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom i w trosce o bezpieczeństwo seniorek i seniorów zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące bezpieczeństwa online i offline!

 

Spotkanie odbędzie się 18 marca 2024 o godzinie 16:00 w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA. Naszym i Waszym gościem będzie asp. Konrad Tyczkowski z Komendy Policji Wrocław Śródmieście. Na spotkanie nie prowadzimy zapisów, udział w nim jest bezpłatny, wystarczy przyjść!

Kolorowa, pozioma fotografia: grupa uśmiechniętych seniorek spaceruje szerokim chodnikiem.

zdjęcie: Anna Pazdej

W dzisiejszych czasach korzystanie z internetu stało się integralną częścią naszego życia, jednak wiąże się również z pewnymi zagrożeniami. Podczas spotkania omówimy podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z sieci, dzieląc się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi ochrony Waszych danych osobowych oraz unikania pułapek na popularnych portalach społecznościowych. Dowiecie się, jak bezpiecznie dokonywać przelewów internetowych oraz jak rozpoznać potencjalne zagrożenia online.

 

Ponadto przedstawimy Wam najczęstsze metody wyłudzeń, które wykorzystują tak zwane legendy, takie jak fałszywe połączenia od rzekomych funkcjonariuszy CBŚP czy policjantów. Dzięki temu będziecie lepiej przygotowani na sytuacje, w których Wasza czujność może być wystawiona na próbę.

 

Ważną częścią naszego spotkania będzie również omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Będziemy rozmawiać o oszustwach związanych z tzw. pokazami garnków oraz kradzieżach, które mogą mieć miejsce podczas wizyt inkasentów. Pozwoli to na lepsze zrozumienie potencjalnych zagrożeń oraz nauczy Was, jak unikać sytuacji, w których Wasze bezpieczeństwo może być zagrożone.

 

Chcemy również zaprezentować Wam nowoczesne kanały komunikacji ze służbami oraz przydatne aplikacje, które mogą znacząco wpłynąć na Wasze poczucie bezpieczeństwa. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikacji „Moja Komenda” będziecie mieli szybki dostęp do informacji oraz możliwość zgłaszania potencjalnych zagrożeń.

 

Nie przegapcie tej okazji na zdobycie wiedzy, która pomoże Wam czuć się bezpieczniejszymi w świecie online i offline! Zapraszamy serdecznie!

 


 

Projekt Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Grunwaldzkim dofinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.