Wroć
Dalej

Czas ogłosić kolejną odsłonę projektu „Plac Grunwaldzki – nieopowiedziana historia” – tym razem zachęcamy Was do wzięcia udziału w warsztacie, do którego organizacji zainspirowały nas poniemieckie kamienice, które częściowo przetrwały Festung Breslau i powojenne zaniedbania i wyburzenia. Kamieniczne elewacje i ich elementy dekoracyjne będą dla nas punktem wyjścia do wspólnej pracy twórczej z wykorzystaniem linorytu – jednej z najbardziej atrakcyjnych metod grafiki warsztatowej.

 

Skąd pomysł na tego typu zajęcia? Od kwietnia zeszłego roku szukamy „nieopowiedzianych historii” związanych z Kaiserstrasse (dziś ulicą Plac Grunwaldzki), której zabudowę w czasie oblężenia Breslau wyburzono pod pas lotniska dla niemieckich wojsk. Po kapitulacji Breslau dzisiejszy Plac Grunwaldzki stał się „wielką pustką”, którą zapełniały kolejne pokolenia architektek i architektów. Większość wrocławskich osiedli, które w jakimś stopniu przetrwały oblężenie miasta-twierdzy przez lata przepełnione były pustymi działkami po niemieckiej zabudowie lub czekającymi na lepsze czasy kamienicami. Dziś część z nich jest już odrestaurowana i wzbudza zachwyt turystów i turystek odwiedzających nasze miasto.

Kolorowa, pozioma fotografia przedstawia starą kamienicę w połowie porośniętą gęstym bluszczem.

zdjęcie: Anna Pazdej

5 marca 2024, w godzinach 18:00-20:00 zapraszamy Was do naszego centrum, gdzie pod okiem Majki Dokudowicz kamieniczne inspiracje wykorzystacie do stworzenia prac graficznych. W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 12 dorosłych osób, które dzięki pracy z prowadzącą poznają tajniki pracy w technice linorytu. Na miejscu zapewniamy wszystkie materiały i sprzęt niezbędny do pracy.

 

Jak wziąć udział? Wystarczy się zapisać!

 

Aby wziąć udział w warsztacie,  wystarczy zapisać się, używając formularza rekrutacyjnego, dostępnego pod linkiem: https://bit.ly/KAMIENICE-LINORYT-ZAPISY.

Uwaga! W tym momencie lista uczestników_czek jest już zapełniona i przyjmujemy zgłoszenia tylko na LISTĘ REZERWOWĄ.

Kolorowa, pionowa fotografia przedstawia starą kamienicę w połowie porośniętą gęstym bluszczem. Pod nią widoczna niewyraźna sylwetka młodej kobiety z rowerem.

zdjęcie: Anna Pazdej

Warsztat odbędzie się w naszej siedzibie: Centrum Plac Grunwaldzki OD NOWA mieści się w podwórzu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 63a (I piętro). Aby do nas dotrzeć, należy wysiąść na przystanku Kliniki i skierować się w stronę Pasibusa, za którym skręca się w podwórze (z przystanku widać mural, który będzie kierunkowskazem).

 

Jeśli chcą Państwo zgłosić nam dodatkowe potrzeby związane z Państwa uczestnictwem w wydarzeniach (np. tłumaczenie na Polski Język Migowy, wsparcie osoby asystenckiej), prosimy o zgłaszanie ich drogą mailową na adres: placgrunwaldzki@ladnehistorie.pl z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenia przyjmujemy także drogą telefoniczną pod numerem: (71) 757 15 87 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 16:00).

 

Zgłoszenie chęci udziału jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu: https://bit.ly/KAMIENICE-LINORYT-REGULAMIN.

 


#SupportedByEVZ „Plac Grunwaldzki – nieopowiedziana historia” to projekt realizowany przez Fundację Ładne Historie dzięki finansowaniu ze środków Fundacji EVZ w ramach programu „local.history”.