Wroć
Dalej

Mamy dobre wiadomości! Wracamy z Waszym ulubionym cyklem „Powrót do rzemiosła”, w ramach którego seniorki i seniorzy z Placu Grunwaldzkiego i okolicznych osiedli wspólnie poznają tajniki rękodzieła w różnych jego odsłonach. W 2024 roku w ramach tych zajęć będziemy mieć dla Was kilka nowości, ale zaczynamy od jednej z Waszych ulubionych prowadzących: Moniki Splotki.

 

Kolorowa fotografia: zbliżenie na dłonie wykonujące kwietnik z jasnego sznurka.

materiały organizatora

 

Cykl „Powrót do rzemiosła” realizujemy dzięki współpracy z Wrocławską Spółdzielnią Socjalną już od dwóch lat. Widzimy, że cieszy się niezwykłą popularnością, więc nie zamierzamy z niego rezygnować, wręcz przeciwnie, będziemy go wspólnie z Wami rozwijać! W tym roku nie zabraknie warsztatów ceramicznych, zajęć z robienia na drutach czy pierwszych zajęć krawieckich. Na pierwszy ogień jednak zapraszamy Was do wzięcia udziału w spotkaniach, które przygotowała dla Was dobrze Wam znana Splotka!

Tym razem zapraszamy Was na dwugodzinne warsztaty z plecenia kwietnika wiszącego samodzielnie. Ta klasyczna ozdoba do  powieszenia doniczki swoją popularność w Polsce zyskała już w latach siedemdziesiątych. Ponownie przeżywa swój renesans i dzięki wspólnym warsztatom będziecie mieć okazję poznać tą jakże ciekawą sztukę wiązań. Podczas zajęć będziemy pleść makramę z beżowych sznurków 5 mm, na naturalnym kółku z dodatkiem kolorowych korali. W ciągu dwóch godzin nauczycie się podstawowych splotów, które pozwolą Wam kontynuować pracę w domowym zaciszu.

 

Harmonogram spotkań:

 

I GRUPA

 

  • 13 marca (środa), 11:00-13:00 | Plac Grunwaldzki OD NOWA, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a (50-369), I piętro w budynku położonym w podwórku, wejście na podwórko od strony Pasibusa i muralu

 

II GRUPA

 

  • 10 kwietnia (środa), 11:00-13:00 | Plac Grunwaldzki OD NOWA, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a (50-369), I piętro w budynku położonym w podwórku, wejście na podwórko od strony Pasibusa i muralu

 

Nie ma możliwości wzięcia udziału w obu terminach zajęć – zgłoszenie od pojedynczej osoby przyjmujemy tylko na jeden z dwóch terminów warsztatów. W jednej grupie możemy przyjąć maksymalnie 12 osób uczestniczących w warsztacie.

 

Prowadząca

Kolorowa fotografia: młoda kobieta pozuje do zdjęcia z własnoręcznie plecionym kwietnikiem, ozdobionym niebieskimi koralami. To Monika - prowadząca warsztaty dla seniorów i seniorek.

materiały organizatora

Monika Splotka – plecie, wiąże, łata i gada – a dokładnie jest instruktorką splotu i tkactwa. Sztuką włókna zajmuje się od dwudziestu lat, odkąd skończyła liceum plastyczne ze specjalizacją tkanina artystyczna i użytkowa. Wykonuje głównie kilimy, ale i inne techniki nie są jej obce. Prowadzi warsztaty z tkaniny i makramy od 2018 roku, na których nauczyła pleść już ponad czterystu osób. Ma na swoim koncie dwie wystawy indywidualne oraz serię performance’ów miejskich. Uwielbia sploty i swoją pasją chce się dzielić ze wszystkimi!

 

Jak wziąć udział?

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy, które uruchomimy 20 lutego. Zapisy przyjmujemy je na dwa sposoby:

 

 

Zgłoszenie chęci udziału jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu: https://bit.ly/REGULAMINSPLOTKA2024.

 


Projekt „CENTRUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – SKŁODOWSKIEJ-CURIE” realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.