Wroć
Dalej

Rozmowy z Wami zainspirowały nas do zadbania o komfort i pewność w korzystaniu z nowych technologii. Zapraszamy wszystkich seniorów i seniorki do udziału w nowym cyklu z trenerem Konradem Kocjanem, który nauczy Was jak w bezpieczny sposób poruszać się w sieci i korzystać ze wszystkich jej możliwości. Cykliczne spotkania rozpoczną się 16 maja.

 

Kolorowa fotografia przedstawia grupę seniorów i seniorek siedzących przy długich stołach w jasnym pomieszczeniu. Trwają warsztaty.

zdjęcie: Paweł Rychter

 

Zapraszamy do Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki na cykl zajęć kierowanych do osób w późnej dorosłości, podczas których przyjrzymy się możliwościom, a także zagrożeniom, jakie przynosi Internet. Pod okiem Konrada Kocjana poznamy praktyczne narzędzia wspierające bezpieczeństwo w sieci oraz nauczymy się rozpoznawać oszustwa, fake newsy czy zagrożenia związane z uzależnieniem od mediów społecznościowych. Zdobędziemy praktyczne umiejętności potrzebne do pewnego i bezpiecznego poruszania się w świecie online!

 

W tym roku planujemy kilka cykli zajęć dedykowanych seniorom i seniorkom, więc jeśli znacie osoby starsze, które potrzebują tego typu wsparcia lub chcą wziąć udział w zajęcia wspierających ich pamięć i codzienne funkcjonowanie, napiszcie (placgrunwaldzki@ladnehistorie.pl) lub zadzwońcie do nas.

 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a jedynym warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się. Wzięcie udziału w cyklu jest równoznaczne z akceptacją zapisów regulaminu: bit.ly/EDUKACJAmedialnaREGULAMIN

 

Harmonogram zajęć:

  • 16.05.2024, godz. 12:00-14:00Wprowadzenie do tematu edukacji medialnej i bezpieczeństwa w sieci – sprawdzimy jak wygląda nasza aktywność w sieci i poznamy narzędzia, wspierające bezpieczeństwo online.

 

  • 23.05.2024, godz. 12:00-14:00Metoda na wnuczka? Nie tylko! O scamie, fishingu i innych metodach oszustwa w sieci. Przeżyjemy chwilę jako osoby dokonujące oszustwa, by lepiej zrozumieć ich metody. Przećwiczymy skuteczne strategie wyłapywania i unikania oszustw.

 

  • 6.06.2024, godz. 12:00-14:00Podejrzany sms od Banku? Zatrzymana przesyłka, którą trzeba opłacić? Sprawdź dwa razy, zanim zaczniesz działać. Odkryjemy tajemnice oszustw, ucząc się odróżniania wiadomości bezpiecznych od tych podejrzanych. Poznamy strategie bezpiecznego korzystania z aplikacji bankowych, kont online i kart płatniczych.

 

  • 13.06.2024, godz. 12:00-14:00Social media – błogosławieństwo czy przekleństwo naszych czasów?  Poszukamy wad i zalet mediów społecznościowych. Poznamy ryzyka uzależnienia od świata online i odkryjemy, co w sieci jest za darmo, a za co trzeba płacić.

 

  • 20.06.2024, godz. 12:00-14:00Zakupy w internecie? Nie kupuj kota w worku! Gdzie i jak robić bezpieczne zakupy w sieci. Fake newsy – jak odróżnić prawdziwe informacje od fałszywych.

 

  • 27.06.2024, godz. 12:00-14:00Asertywność w sieci i nie tylko… Doskonalimy sztukę kulturalnej komunikacji z telemarketerem, ucząc się uprzejmego odmawiania.

 

Spotkania odbywać się będą co czwartek w godzinach 13:00-15:00 w siedzibie w Centrum Aktywności Lokalnej Plac Grunwaldzki OD NOWA (w podwórku przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a, I piętro).

 

Czarno-biała mapa przedstawia osiedle Plac Grunwaldzki - na mapie widać kontury ulic, rzekę Odrę oraz znacznik lokalizacji Centrum położonego przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a.

O prowadzącym:

Konrad Kocjan – jest w trakcie szkolenia terapeutycznego w nurcie integratywnym Wrocławskiego Instytutu Psychoterapii. Kończy studia psychologiczne ze specjalnością kliniczną na SWPS. Uczestniczył w licznych szkoleniach z zakresu psychologii i pomocy psychologicznej. Skończył kurs Treningów poznawczych dla seniorów. Trener Umiejętności Społecznych. W pracy interesuje go wzmacnianie silnych stron oraz motywacji, co jest silnie związane z psychologią pozytywną. Co tu dużo mówić: stara się, by szklanka była do połowy pełna. Absolwent socjologii oraz komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim. Nie lubi nudy, za to lubi się uczyć nowych rzeczy, szczególnie w pracy z innymi. W wolnych chwilach słucha muzyki z winyla i gotuje. Stały bywalec koncertów Magdy Umer i poezji śpiewanej. Dumny właściciel dwóch psiaków – Tymka oraz Franka.

 

Kolorowa fotografia przedstawia łysego mężczyznę z brodą i pewnym siebie uśmiechem, stojącego przed dwubarwną ceglaną ścianą. Ubrany jest w czarną marynarkę, koszulkę i spodnie.


Projekt „Ładne Historie dolnośląskich seniorów i seniorek” sfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Projekt „CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ PLAC GRUNWALDZKI” realizowany jest dzięki współfinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.