Wroć
Dalej

Jak zapewne już wiecie, od jakiegoś czasu współpracujemy z Narodowym Instytutem Wolności w ramach programu Korpus Solidarności. Właśnie z tego źródła dostaliśmy dotację na realizację inicjatyw wolontariackich: czyli jeśli jesteś naszym wolontariuszem lub wolontariuszką, masz pomysł, chcesz coś zrobić dla innych – zgłaszasz się do nas i działamy!

 

W roku 2023 r. udało nam się zrealizować cztery takie inicjatywy:

 

Kolorowa, pozioma fotografia: do zdjęcia pozuje grupa roześmianych młodych kobiet. Stoją i kucają na pięknej polanie. Za nimi widoczne góry.

fot. Kalina Żaczek

 

  • „Połączyły je góry” 

 

Inicjatywa ta powstała w głowie Angeliki, naszej cudownej wolontariuszki związanej z projektem „Łączą nas góry”. Zorganizowano wyjazd kobiecy w góry – jako miejsce wybrano siedzibę stowarzyszenia Lucky Horses. W wyjeździe wzięły udział kobiety, które poznały się podczas górskich wędrówek i połączyła je wspólna pasja, ale również chęć dawania siebie innym. 

 

W ramach projektu odbyły się:

  • warsztaty relaksacyjne,
  • wspólna wycieczka w góry,
  • ustalone zostały regularne dyżury dla wolontariuszek do pomocy w stowarzyszeniu.

 

Uczestniczki miały okazję poznać zarówno osoby działające przy Stowarzyszeniu Lucky Horses, zwierzęta, będące podopiecznymi Stowarzyszenia, jak i same siebie.

 

fot. Marcin Trzpiot

 

  • „Śniadanie dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu”

 

Natalia, nasza wolontariuszka związana z organizacją zajęć dla dzieci i młodzieży w Świdnicy, postanowiła z naszą pomocą zorganizować spotkanie dla świdnickich wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu. Zjawili się na nim również przedstawiciele władz miasta, jak np. prezydent miasta Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Głównym celem była integracja pomiędzy świdnickimi wolontariuszami jak i obmyślenie planów wspólnych działań na kolejny rok.

 

fot. Kalina Żaczek

 

  • „Śniadanie międzykulturowe – otwarte serce” 

 

 Wiesław, na co dzień związany z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, a dla nas — wolontariusz działający w ramach programu Lato na podwórku, postanowił zorganizować międzykulturowego spotkania, na które przybyli seniorzy z UTW, ich rodziny, przyjaciele, członkowie Międzykulturowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ich rodziny, znajomi, a także włodarze miasta i znajome organizacje pozarządowe ze Świdnicy i okolic. Głównym celem było spotkanie integracyjne, wspólne podsumowanie minionego roku, zacieśnianie więzi międzyludzkich i ustalanie planów na rok kolejny. Były pieśni, były kolędy, życzenia, śmiech, radość i szczęście.

 

fot. Marcin Szczygieł

 

  • Zlepmy sąsiedzkie więzi — międzypokoleniowe mikołajki

 

Liderką tego projektu była wolontariuszka Katarzyna, na co dzień mieszkająca we Wrocławiu. W ramach tej inicjatywy zorganizowano spotkania integrujące i pogłębiające więzi na osiedlu Plac Grunwaldzki – zarówno pomiędzy mieszkańcami i mieszkańcami oraz wolontariuszami i wolontariuszkami, którzy i które współpracowali z 2023 roku z naszą Fundacją. Na projekcie tym skorzystała przede wszystkim społeczność lokalna Placu Grunwaldzkiego: wolontariusze, seniorzy, dorośli oraz dzieci.

 


 

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.