Wroć
Dalej

Międzykulturowy Uniwersytet Trzeciego Wieku to nie tylko miejsce, to idea, prawdziwa kultura bycia razem. W ramach naszych działań oferujemy różnorodne formy aktywności, które obejmują spotkania, wydarzenia kulturalne, wycieczki oraz nowy element, jakim jest międzykulturowy ryneczek usług, który pomoże seniorom i seniorkom z Ukrainy w poszukiwaniu pracy.

 

Zapraszamy seniorów i seniorki z Polski oraz z Ukrainy na bezpłatne spotkania i zajęcia w każdą środę w godz.10:00- 12:00.

 

Dwie roześmiane i przytulające się seniorki.

fot. Kalina Żaczek

Spotkania w ramach międzykulturowej kawiarenki, które odbywają się regularnie, stanowią doskonałą okazję do rozmów i dzielenia się doświadczeniami przy kawie i ciastku. Zawsze jest z nami asystentka międzykulturowa.

 

To otwarta i wspierająca społeczność, która łagodzi poczucie bezradności, samotności i wyobcowania. Tworzymy przestrzeń, w której różne grupy wiekowe i społeczne mogą się integrować i uczyć od siebie nawzajem.

 

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane dołączeniem do nas. Niezależnie od tego, czy jesteś mieszkańcem lub mieszkanką Świdnicy, czy przyjechałeś z Ukrainy lub innego kraju, otwieramy drzwi dla wszystkich, którzy chcą współtworzyć społeczność opartą na dialogu i wzajemnym szacunku.

 

 

Spotykamy się w każdą środę w godz.10:00- 12:00 w sali nr 11 w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Rynek 39/40 w Świdnicy. Można dołączyć do nas w dowolnym momencie!

 

Do zobaczenia!

 


Działania sfinansowane z dotacji Fundacji Batorego.