Wroć
Dalej

Dzielenie się dobrymi wiadomościami to ta część naszej pracy, którą lubimy najbardziej! Po wielu miesiącach przygotowań w końcu nadszedł dzień, kiedy możemy Was zaprosić na oficjalną stronę projektu Łączą nas góry! Stronę wyjątkową, bo to, co na niej znajdziecie, powstało również dzięki Waszemu zaangażowaniu: laczanasgory.pl

 

Kolorowa, pozioma fotografia przedstawia dużą grupę osób w różnym wieku spacerujących szeroką, górską ścieżką. Na przedzie grupy idą dwie kobiety ciągnące na linkach trójkołowy wózek, w którym siedzi młody chłopak. Z tyłu wózek pcha mężczyzna. Obok nich kolejny mężczyzna pcha wózek - w tym siedzi dwójka dzieciaków. W grupie idą także rodzice z nosidłami na plecach, małe dzieci oraz pieski.

fot. Marcin Trzpiot

Kiedy 4 lata temu rozpoczęliśmy organizację górskich wycieczek, nieśmiało poprosiliśmy Was o zaufanie. Wy obdarzyliście nas nim po stokroć, nie tylko tak tłumnie wybierając się z nami w góry, ale również odpowiadając na inne mniej lub bardziej odważne pomysły.  Wskazaliście nam również kierunek, w którym powinniśmy iść, by góry były dla Was faktycznie dostępne.

 

Jednym z elementów, dlaczego nie były, był brak informacji, gdzie można się wybrać, jakie trasy są możliwe do pokonania wózkiem, które są lżejsze, a które bardziej wymagające kondycyjnie. Wspólnie przemierzając górskie szlaki, razem z rodzinami i osobami z niepełnosprawnościami, które zgłosiły się jako testerzy i testerki, przygotowaliśmy opis 15 tras w Sudetach, możliwych do pokonania wózkiem.

 

Strona www, na której się znajdują, będzie miejscem, gdzie znajdziecie informacje o wielu wydarzeniach, inicjatywach i działaniach, które przygotowujemy dla nas i dla Was, oraz organizacje i instytucje, z którymi współpracujemy. My obiecujemy, że stale będziemy pracować nad jej rozbudową, będą się na niej pojawiać nowe trasy i informacje, które mogą Was zainteresować.

 

Zapraszamy do korzystania i jesteśmy ciekawi Waszej opinii. Mamy nadzieję, że nadal RAZEM będziemy mogli rozwijać turystykę społeczną!

 

laczanasgory.pl

 


Działanie jest częścią projektu „(Po)łączą nas góry – razem rozwijamy turystykę społeczną”, realizowanego w ramach dotacji Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.Szkolenie jest dedykowane Przewodnikom Sudeckim i stanowi część obchodów Roku Przewodników Sudeckich. Organizatorami szkolenia są Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Logotyp programu Aktywni Obywatele