Wroć
Dalej

Z wielką radością chcemy podzielić się z Wami, że zakończyliśmy wiosenny cykl warsztatów dotyczących praw dziecka w 15. szkołach podstawowych na terenie gmin wchodzących w skład Aglomeracji Wrocławskiej!

 

Otwarta Pracownia Edukacyjna to program realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Aglomeracji Wrocławskiej, w ramach którego prowadzimy warsztaty na podstawie autorskich materiałów edukacyjnych opracowanych specjalnie w ramach tego działania. Dziękujemy za zaufanie!

 

Kolorowa, pozioma fotografia. Dwie młode kobiety znajdują się w klasie. Trzymają razem plakat dotyczący praw dzieci i wyznaczania granic.
fot. Marta Sobala

Spotkania z uczniami i uczennicami przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Zarówno nauczyciele i nauczycielki, jak i uczniowie_ennice przyjęli nas z otwartymi ramionami, pokazując nam, że rozmowy z dziećmi na temat ich praw są niezwykle potrzebne!

 

Od marca mieliśmy okazję przeprowadzić 45 warsztatów o prawach dziecka z młodzieżą z klas VI i VII. Wspólnie przyglądaliśmy się zagadnieniom takim jak: prawo do szacunku i godności osobistej, prawo do wypowiedzi i wyrażania własnego zdania, prawo do życia bez przemocy, do poczucia bezpieczeństwa i nietykalności osobistej oraz prawo do wyrażania emocji. Spotkaniom towarzyszyły rozmowy, a nierzadko również  żywe dyskusje i debaty! Tworzyliśmy plastycznie, ponieważ czasem łatwiej przecież wyrazić się poprzez działania manualne!

 

Kolorowa, pozioma fotografia. Zdjęcie wykonane w niedużej klasie. Widzimy uczniów i uczennice siedzące na krzesłach ustawionych w okrąg.
fot. Marta Sobala

Praca w kilku czy kilkunastoosobowych grupach sprawiała, że uczestnicy i uczestniczki zajęć czuli_ły się komfortowo i pozwalało to każdej_mu na wyrażenie swojego zdania na dany temat.

 

Czujemy dumę i satysfakcję, kiedy otrzymujemy informacje, że nasze zajęcia okazały się początkiem działań w klasie lub szkole związanych z tematem praw dziecka, który jest w niej obecnie kontynuowany! Rozpiera nas wtedy duma, a także poczucie, że to, co robimy, ma sens!

 

Teraz nadszedł czas, aby wziąć wakacyjny oddech, natomiast już od września będziemy kontynuować działania w kolejnych szkołach! Do zobaczenia!

 

Plakat: na żółto-pomarańczowym tle rysunek czterech postaci trzymających się za ręce. u góry napis: Otwarta Pracownia Edukacyjna - warsztaty dla szkół podstawowych z terenu Aglomeracji Wrocławskiej. U dołu logotyp Fundacji Ładne Historie oraz Aglomeracji Wrocławskiej oraz dopisek: szczegóły na aglomeracja.wroclaw.pl

 


Projekt został przygotowany przez Fundację Ładne Historie na zaproszenie Stowarzyszenia Gmin Aglomeracji Wrocławskiej.