Wroć
Dalej

Chcielibyśmy podzielić się z Wami wdzięcznością, którą czujemy, za możliwość zorganizowania warsztatów i wyjść dla dzieci w ramach projektu Pod Wrocławską Parasolką UNICEF, który realizowaliśmy od początku tego roku w Centrum Dzieci i Młodzieży na Placu Grunwaldzkim.

 

Dzięki wsparciu zorganizowaliśmy wiele atrakcyjnych i rozwijających aktywności dla dzieci z Ukrainy, które wspierały rozwijanie ich umiejętności i kreatywności, pobudzanie ciekawości i wpływały pozytywnie na integrację międzykulturową. Przygotowaliśmy zróżnicowany program, aby każda osoba znalazła coś dla siebie!

 

Kolorowa, pozioma fotografia przedstawiająca pięcioro dzieci. Każde ma ze sobą własnoręcznie ozdobioną torbę. Dziecko z lewej strony założyło torbę na głowę. Reszta trzyma torby w rękach.
materiały organizatora

Zrealizowaliśmy cykl warsztatów z majsterkowania i pracy z drewnem; tworzenia makiety miasta, ramki na zdjęcia, organizera na biurko czy drewnianych zabawek. Umiejętności manualne dzieci rozwijały także podczas warsztatów artystycznych – poznały technikę sitodruku, drukując własne ilustracje na tkaninach i torbach, stworzyły własnoręcznie grę memory oraz zbudowały wspólnie cyrkową arenę z materiałów z recyklingu, na której dały popis swoim umiejętnościom aktorskim.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty kulinarne! Podczas zajęć z roślinnego gotowania uczestnicy i uczestniczki oprócz zdobywania podstawowych umiejętności manualnych kształtowali_ły również swoje nawyki i preferencje żywieniowe.

 

Kolorowa, pozioma fotografia. Dziesiątka dzieci zebrała się na betonowym chodniku. Każde z nich ma kask i ochraniacze, a w ręce trzyma deskorolkę. Dzieci zebrały się wokół młodego mężczyzny, który poprowadzi warsztaty.
materiały organizatora

Zrealizowaliśmy również zajęcia, podczas których dzieci wspólnie posadziły rośliny w naszym centrowym mini-ogródku, co miało na celu rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz wzbogacenie wiadomości na temat hodowania wybranych roślin.

 

Oprócz tego zrealizowaliśmy 8 wyjść poza Centrum do GoJump Wrocław na zajęcia sportowe pod okiem trenera, Skate Academy na zajęcia z podstaw jazdy na deskorolce, Centrum Wspinaczkowego Fpinka na zajęcia ze wspinaczki oraz do ZOO Wrocław.

 


 

Projekt „Organizacja i realizacja programu edukacyjno-rekreacyjnego pod nazwą Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży” realizujemy dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.

Operatorem projektu jest Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych Umbrella. Zadanie zrealizowano przy wsparciu UNICEF.

Zadanie realizowane w ramach Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) na podstawie Memorandum of Understanding pomiędzy Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) a Miastem Wrocław z dnia 9.06.2022 oraz Letters of exchange for the provision of support related to emergency refugee response in Wroclaw z 09.06.22.