Wroć
Dalej

Krok po kroku realizujemy projekt (Po)łączą nas góry! W maju przyszła pora na WARSZTATY dla rodziców i opiekunów DzN!

 

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Centrum Organizacji Pozarządowych Rynek 39/40, Świdnica już od 24 maja, a poprowadzi je Kamila Skrobek – certyfikowana trenerka, coacha, hipnoterapeutka, masterka NLP i event managerka, mieszkanka Świdnicy, mama trójki dzieci. Kamila jest przykładem na to, że można wyjść z największych problemów i spełniać marzenia! Jej motto to „Póki żyjesz, jest dobrze”.

 

Portret młodej kobiety siedzącej za białym blatem. Kobieta ma czarne, rozpuszczone włosy i białą bluzkę.
materiały organizatora

Jakie warsztaty dla Was przygotowaliśmy?

 

 • ŚRODA 24.05.2023 r.
  Jak zauważyć niewspierające nawyki emocjonalne, przekonania i myśli i zmienić je, by działały na naszą korzyść.

  Temat jest bardzo ważny dla naszego zdrowia emocjonalnego i psychicznego. Możemy mieć wiele niewspierających nawyków emocjonalnych, przekonań i myśli, które utrudniają nam życie i powodują stres, lęki czy depresję. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na nasze emocje i myśli oraz na to, jak wpływają one na nasze codzienne życie.

  Dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością temat ten jest szczególnie istotny, ponieważ w takiej sytuacji mogą oni doświadczać wielu trudnych emocji i myśli. Mogą czuć się przytłoczeni, zniechęceni, niepewni lub bezradni, co może wpływać na ich codzienne funkcjonowanie i relacje z dzieckiem.

 • ŚRODA 31.05.2023 r. 
  Jak poprawić swoją skuteczność w komunikacji, zrozumieć  subtelne znaczenia wypowiedzi i lepiej odczytywać sygnały niewerbalne. Sposoby na skuteczną i empatyczną komunikację oraz metody na budowanie zaufania i pozytywnych relacji.

  Poprawa skuteczności w komunikacji z otoczeniem oraz z dzieckiem z niepełnosprawnością pozwoli zrozumieć subtelne znaczenia wypowiedzi i umiejętności odczytywania sygnałów niewerbalnych, które mogą pomóc w lepszym zrozumieniu potrzeb dziecka i poprawieniu komunikacji między nimi.

 • ŚRODA 14.06.2023 r. 
  Samorzecznictwo – wyzwania i rozwiązania z nim związane.

  Rodzice dzieci z niepełnosprawnością  muszą radzić sobie z różnymi procedurami i formalnościami, co może być trudne i czasochłonne, zwłaszcza jeśli nie mają wystarczającej wiedzy lub doświadczenia. W ramach warsztatów dotyczących samorzecznictwa, rodzice mogą nauczyć się kilku ważnych umiejętności, które pomogą im skutecznie radzić sobie w urzędach:

  • Zbadanie potrzeb – czyli umiejętność zrozumienia swoich własnych potrzeb oraz potrzeb swojego dziecka w kontekście korzystania z usług i świadczeń. To pozwoli na skuteczniejsze formułowanie pytań, rozmów i wniosków w instytucjach państwowych.
  • Wspólne poszukiwanie rozwiązania – czyli umiejętność poszukiwania rozwiązań problemów, z którymi zmagają się rodzice i ich dzieci. Pracownicy w urzędach często nie mają wystarczająco dużo czasu lub wiedzy, aby pomóc w sposób skuteczny. Wspólne poszukiwanie rozwiązania może pomóc w znalezieniu najlepszej drogi postępowania.
  • Gotowe skrypty wypowiedzi – czyli gotowe wzory wypowiedzi, które mogą być użyteczne w różnych sytuacjach życiowych. Dzięki temu rodzice będą mogli skutecznie wyrażać swoje potrzeby i oczekiwania w rozmowach z pracownikami urzędów.

   Najważniejszą zaletą takiego podejścia jest zwiększenie poczucia pewności i umiejętności u rodziców DzN w sytuacjach, które dotyczą urzędów. Zdolność do skutecznej komunikacji z pracownikami instytucji państwowych czy z lekarzami i personelem medycznym, zrozumienie swoich praw i potrzeb oraz umiejętność proaktywnego szukania rozwiązań to klucz do uzyskania najlepszej opieki i wsparcia dla swojego dziecka.

 

W jasnym pomieszczeniu przy dużym stole siedzą trzy osoby. Obserwują stojącą przed nimi kobietę zapisującą coś na tablicy demonstracyjnej.
fot. Michał Kacprzak.

ZAPISY

 

Warsztaty są darmowe, ale w związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/Kh4DpawaZfM3YfzH8
W trakcie trwania warsztatu jesteśmy w stanie zapewnić opiekę dla dziecka w sąsiedniej sali.

Wypełnienie formularza oznacza rejestrację na warsztat i zgodę na wpisanie danych do bazy kontaktów osób zainteresowanych działaniami na rzecz aktywizacji rodziców i opiekunów DzN.

 

Zachęcamy do udziału.
Do zobaczenia!


Działanie jest częścią projektu „(Po)łączą nas góry – razem rozwijamy turystykę społeczną”, realizowanego w ramach dotacji Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 

Logotyp programu Aktywni Obywatele