Wroć
Dalej

W ramach cyklu „Powrót do rzemiosła” współorganizowanego razem z Wrocławską Spółdzielnią Socjalną, stawiamy na rękodzieło! W tym roku szyliśmy i tworzyliśmy makramy, a teraz przyszedł czas na ceramikę! Wspólnie z lokalnym studiem Zakwas Studio zapraszamy Was do udziału w kreatywnych warsztatach na świeżym powietrzu.

Kolorowa fotografia przedstawia ceramiczne ozdobne talerze.

zdjęcie: materiały organizatora

Przygotowaliśmy dla Was serię 2 plenerowych warsztatów ceramicznych z Zakwas Studio, które odbędą się na skwerze im. Ireny Sendlerowej. Podczas spotkań ulepimy proste patery lub talerze, na które naniesiemy wzory za pomocą kolorowych angob. Po zakończeniu warsztatów prace zostaną pokryte szkliwem transparentnym i wypalone wysoką temperaturą, dzięki temu nadadzą się do kontaktu z żywnością i mycia w zmywarce!

 

Warsztaty adresowane są do wszystkich chętnych osób niezależnie od wieku, w tym także dzieci od 6 roku życia.

 

Harmonogram spotkań:

 

  • 4 czerwca, 17:00-19:00 | Centralny punkt skweru im. Ireny Sendlerowej między ul. Curie-Skłodowskiej, Łukasiewicza i Smoluchowskiego
  • 11 czerwca, 17:00-19:00 | Centralny punkt skweru im. Ireny Sendlerowej między ul. Curie-Skłodowskiej, Łukasiewicza i Smoluchowskiego

 

W razie niepogody warsztaty odbędą się stacjonarnie w Plac Grunwaldzki OD NOWA przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63, I piętro w budynku położonym w podwórku, wejście na podwórko od strony Pasibusa i muralu.

Kolorowa fotografia wykonana podczas plenerowych warsztatów ceramicznych. W parku po drzewami rozstawione są stoły, przy których siedzą osoby w różnym wieku i lepią z gliny.

zdjęcie: Marcin Szczygieł

Jak wziąć udział?

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Uwaga! W tym momencie lista uczestników_czek jest już zapełniona i przyjmujemy zgłoszenia tylko na LISTĘ REZERWOWĄ.

 

Zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:

 

  • telefonicznie (71) 757 15 87 / (+48) 573815456 – od poniedziałku do piątku od 12:00 do 17:00
  • przez formularz internetowy dostępny pod tym linkiem: https://forms.gle/oQ6S8injrTW1P46FA

 

W związku z ograniczoną liczbą miejsc na warsztaty jedna osoba może wziąć udział w jednym spotkaniu. Nie ma możliwości zapisania się na dwa warsztaty.

 

Zgłoszenie chęci udziału jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu.

 

O prowadzących:

 

Zakwas Studio – czyli Dominika Kulczyńska i Mateusz Peringer. Razem z 10 specjalistami tworzą spółdzielnię ceramiczną zlokalizowaną na osiedlu Plac Grunwaldzki. Projektują, wytwarzają, edukują i fermentują. Pracują głównie z ceramiką, łącząc tradycyjne rzemiosło ze współczesną technologią. Prowadzą jedyny we Wrocławiu cowork ceramiczny – miejsce wymiany idei i dostępne dla osób chcących samodzielnie doskonalić się w rzemiośle.

 


 

Projekt „CENTRUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – SKŁODOWSKIEJ-CURIE” realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.