Wroć
Dalej

Przybywamy dziś do Was z informacją o pierwszym w historii naszej Fundacji projekcie międzymiastowym dla dzieci i młodzieży (BEZ)TROSKA finansowanym w ramach programu PAJACYK – pomoc psychospołeczna Polskiej Akcji Humanitarnej.

 

Grupa dzieciaków siedzi na trawie  między drzewami, za nimi rozwieszone są hamaki. Trwają warsztaty.
fot. Kalina Żaczek

Przedłużająca się pandemia oraz sytuacja związana z trwającym konfliktem zwróciła naszą uwagę na narastające potrzeby związane z dobrostanem psychicznym odbiorców naszych działań. Dlatego też postanowiliśmy rozszerzyć i uzupełnić nasz program dla dzieci i młodzieży w ramach regularnych zajęć świetlicowych w Świdnicy oraz na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu o elementy wsparcia psychologicznego i warsztaty umiejętności psychospołecznych. Program zakłada również wsparcie kompetencyjne pracowników młodzieżowych w naszych lokalnych społecznościach.

 

Nowa odsłona Pajacyka to program wsparcia psychospołecznego dla dzieci i młodzieży w kryzysie. Celem programu jest zapewnienie pomocy specjalistom oraz rozwój umiejętności życiowych, społecznych i zainteresowań dzieci z rodzin wieloproblemowych.

 

Grupą docelową naszego programu są dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat oraz lokalne kadry organizacji i instytucji pracujących z dziećmi i młodzieżą w Świdnicy, oraz na Osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu.

 

Do końca listopada tego roku zrealizujemy warsztaty umiejętności psychospołecznych w ramach Pracowni Mocy, zajęcia relaksacyjne pod nazwą Dzień gapienia się w niebo, indywidualne konsultacje psychologiczne oraz działania sieciujące i szkoleniowe dla naszych edukatorów i animatorów. A to wszystko równolegle we Wrocławiu i w Świdnicy!

 

O przebiegu programu i możliwości udziału w poszczególnych inicjatywach będziemy na bieżąco informować na naszych kanałach.

 

Grupa młodych ludzi siedzi w kręgu na matach w jasnym pomieszczeniu. Trwają warsztaty relaksacyjne.
fot. Kalina Żaczek

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z koordynatorkami projektu:


Organizatorem jest Fundacja Ładne Historie.
Projekt finansowany w ramach programu PAJACYK – pomoc psychospołeczna Polskiej Akcji Humanitarnej.