Wroć
Dalej

Rada Osiedla Plac Grunwaldzki wraz z partnerstwem lokalnym „Nasz Grunwald” zaprasza wszystkich mieszkańców i mieszkanki osiedla do udziału w ostatnim w tym roku sąsiedzkim pikniku. Spotkajmy się 23 września na terenie Kampusu Grunwaldzkiego na Uniwersytecie Wrocławskim, aby spędzić czas na sąsiedzkiej integracji, zabawie i relaksie w zielonym otoczeniu.

 

Kolorowa, pozioma grafika: na niebieskim tle żółte i białe napisy: Rada Osiedla Plac Grunwaldzki i partnerstwo "Nasz Grunwald" zapraszają na piknik z okazji powrotu do szkoły. 23 września 15:00-21:00. Poniżej linearna grafika piknikowego koszyka ze smakołykami.

projekt graficzny: Piotr Oskwarek

 

 

Sezon plenerowych aktywności powoli dobiega ku końcowi – czas go hucznie zakończyć! Z tej okazji, w imieniu Rady Osiedla Plac Grunwaldzki i partnerstwa lokalnego „Nasz Grunwald” zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Grunwaldu do udziału w sąsiedzkim pikniku.

Spędźmy wspólnie czas na kreatywnych aktywnościach, rozmowach o osiedlu przy sąsiedzkim stole, a także oglądaniu dwóch pokazów-niespodzianek – pokazu judo w wykonaniu drużyny Pretorian Team – Judo Fit oraz międzypokoleniowego pokazu filmu „Był sobie pies”. Nie zabraknie rurek z kremem, rywalizacji sportowych i konkursów z nagrodami oraz wielu atrakcji dla najmłodszych. Chętne osoby będą mogły oddać swój głos na grunwaldzkie projekty zgłoszone w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Kiedy i gdzie się spotykamy?

 

Piknik odbędzie się 23 września (sobota) w godzinach 15:00 – 21:00 na terenie Kampusu Grunwaldzkiego (kwartał pomiędzy ulicami Szczytnicką, Wyszyńskiego, Joliot-Curie i Polaka). Wejście na łąkę znajduje się naprzeciwko ronda przy ulicy Polaka i Wrocławczyka. Tutaj znajduje się link do dokładnej lokalizacji wydarzenia: bit.ly/łąkaLOKALIZACJA

Piknik jest wydarzeniem otwartym i bezpłatnym dla wszystkich uczestników i uczestniczek, a wzięcie w nim udziału nie wymaga wcześniejszego potwierdzenia swojej obecności.

 

Kolorowa, pozioma fotografia przedstawia kilkuletnią dziewczynkę puszczającą duże bańki mydlane podczas pikniku na łące.

fot. Marcin Szczygieł

Jakie atrakcje dla Was przygotowaliśmy?

 

  • punkt z bezpłatnymi rurkami z kremem;
  • wegetariański poczęstunek przygotowany przez lokalne restauracje;
  • punkt naprawy rowerowej Antymateria;
  • pokaz judo w wykonaniu drużyny Pretorian Team – Judo Fit;
  • projekcja filmu „Był sobie pies”, reż. Lasse Hallström;
  • rywalizacje sportowe i konkursy z nagrodami;
  • 6 międzypokoleniowych warsztatów kreatywnych, w tym, pokaz druku na prasie z Majką Dokudowicz*, warsztat sitodruku z Zuzą Tokarską** i warsztat z wykonywania proporczyków;
  • animacje i zabawy dla najmłodszych
  • oraz wiele innych!

 

To nie wszystko! Będzie można również oddać swój głos na 2 grunwaldzkie projekty złożone w ramach tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – nr 200 dla projektu osiedlowego oraz 204 dla projektu ponadosiedlowego. W terenowym punkcie do głosowania czekać na Was będą animatorzy, którzy opowiedzą o planach na rewitalizację osiedla. Więcej o zgłoszonych inicjatywach przeczytacie pod tym linkiem: placgrunwaldzki.com/wbo

 

Piknik realizuje Rada Osiedla Plac Grunwaldzki wraz z partnerstwem lokalnym „Nasz Grunwald”.

 

Organizatorzy:

Rada Osiedla Plac Grunwaldzki, Fundacja Ładne Historie, Uniwersytet Wrocławski

Partnerzy:

Antymateria, Habitat Now, Miejska Biblioteka Publiczna – Filia nr 29, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 3, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu, On Lemon, Pasaż Grunwaldzki, Piekarnia Sąsiedzi, Przejście Dialogu, Samorząd studencki ASP, Samorząd studencki UWr, Szkoła Podstawowa nr 84 im. Ruchu Obrońców Pokoju, Straż Miejska Wrocław, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Wrocławskie, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławska Fundacja Filmowa, WroMigrant, Wrocławska Spółdzielnia Socjalna.

 

Wydarzenie finansowane jest ze środków Rady Osiedla Plac Grunwaldzki oraz ze *środków Fundacji EVZ w ramach projektu „Plac Grunwaldzki – nieopowiedziana historia”.

** Wydarzenie jest częścią projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: „Kultura-Interwencje. Edycja 2023″ oraz projektu współfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.