Wroć
Dalej

Za nami SEMINARIUM „Bliżej natury – turystyka wytchnieniowa i Wilderness Therapy. Nowe formy wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami i ich rodzin”, które odbyło się 25 kwietnia we Wrocławiu i zorganizowane zostało przez Fundację Imago we współpracy z Fundacją Ładne Historie.

 

Celem seminarium pn.: Bliżej natury – Turystyka Wytchnieniowa i Wilderness Therapy. Nowe formy wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami i ich rodzin, było przybliżenie działań Fundacji Ładne Historie oraz Fundacji Imago, związanych z nowymi formami wsparcia osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin, poprzez terapeutyczne działania w naturze oraz dostępną turystykę.

 

fot. Marta Sobala

Dziękujemy wszystkim prelegentom i prelegentkom oraz gościom specjalnym: Panu Bartłomiejowi Kubiczowi, dyrektorowi Wydziału Promocji Województwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Pani Justynie Butryn, zastępcy dyrektora Wydziału Promocji Województwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Panu Pawłowi Parusowi, Pełnomocnikowi Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Prezesowi Stowarzyszenia KKN oraz Panu Michałowi Fitasowi, Członkowi Stowarzyszenia KKN za przybycie.

Wszystkim osobom, które zdecydowały się z nami spędzić ten dzień, dziękujemy za aktywny udział w warsztatach i panelu dyskusyjnym.

Rozwój usług społecznych w obszarze opieki wytchnieniowej wymaga współpracy na wielu poziomach, cieszymy się z kolejnej okazji spotkania w międzysektorowym gronie! Podczas seminarium mieliśmy okazję opowiedzieć o naszych metodach pracy w zakresie projektowania oferty wytchnieniowej nie tylko dla osób z niepełnosprawnością, ale też dla rodziców i opiekunów tych osób. Warsztaty poprowadziły z nami Agnieszka Gębska i Sylwia Nowakowska, mamy uczestników naszych górskich wycieczek. Jest to mocny i dla nas kluczowy głos w dyskusji.

Dziękujemy i do zobaczenia już wkrótce na szlaku!


 

Działania Ogólnopolskiej Sieci Turystyki Wytchnieniowej są częścią projektu „(Po)łączą nas góry – razem rozwijamy turystykę społeczną”, realizowanego w ramach dotacji Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.Operatorem Sieci jest Fundacja Ładne Historie, realizator programu z zakresu turystyki górskiej osób z niepełnosprawnościami „Łączą nas góry”.Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Logotyp programu Aktywni Obywatele